ABC Hapkido

6 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
hapkido, sztuki walki
sport

needforspeed | 2014-08-12

Jedyna dostępną książka na rynku na temat hapkido, jednej z najlepszych sztuk walk, których mało co się uprawia na świecie. Jednak myślę, że autor mógł się lepiej postarać.

książek: 2045

Na Polski rynek, bardzo dobra, mamy deficyt książek o sztukach walki. Hapkido (w zasadzie z Koreańskimi sztukami jest problem, przez trwającą 50-53 r. kiedy to raz wpływy USA a raz CHRL zdobywały całkowity niemal wpływ nad Koreą, doprowadzając do jej wykrwawienia, podziału, aż do wyniszczenia kultury stąd, trudne jest badanie genealogii Koreańskich tradycyjnych sztuk walki, w zależności od Pół. i Poł. Korei mamy odmienne języki i style walki, wiadomym jest że pół. Korea zniszczyła te tradycyjne zastępując wersjami zgodnymi z Wolą Wodza. ).

Mamy więc za to dwie współczesne odmiany Taekwondo i Hapkido, które jest bardzo mało znane, a na pierwszy rzut oka wydaje się być połączeniem Karate Shotokan z Aikido. Ta książka, podobnie jak Grzegorza Ciembroniewicza - Choy Lee Fut, nie jest podręcznikiem a próbą popularyzacji i kompendium wiedzy o tym stylu na Polskim rynku.

Nie mniej sam styl, jest niezwykle interesujący, wszechstronny, wysoce skuteczny. Wymienianie jego poszczególnych...

| 2011-07-22