Blue-Blooded Vamp

Okładka książki Blue-Blooded Vamp Jaye Wells
Okładka książki Blue-Blooded Vamp
Jaye Wells Wydawnictwo: Orbit Cykl: Sabina Kane (tom 5) fantasy, science fiction
Sabina Kane (tom 5)
Blue-Blooded Vamp
Orbit
2012-05-22
2012-05-22
Sabina Kane Jaye Wells

Ta część to finał tego cyklu. Ale też długo mi się ciągnęło czytanie. Skoro 4 tom był nudny to po co jeszcze jeden? Uważam że 4 i 5 tom można było złączyć w jedno, wyrzucić niepotrzebne sytuacje i wydarzenia. Już w połowie 4 tomu zauważyłam brak wampirzego życia, które w 1 tomie było niesamowite. Szkoda że bohaterka musiała stać się zbawcą świata i żyć jak nakazali jej inni, szkoda bo bardzo lubiłam tamtą Sabine Kane, oczywiście wzystko się kończy dobrze ... no prawie dobrze, ale o 2 tomy za dużo. 🙈

Wszystko się wyjaśnia, Sabina się rozwija. Cieszę się, że dotrwałam do końca. Ale nie będę już wracać do tej historii.

Całkiem całkiem, choć po wielu latach ciężej było się wczuć bez powtórki poprzednich części. Nawet miło się kończy, choć oczywiście happyend trochę bardziej jak romans niż Urban fantasy.
Chyba najbardziej będzie mi brak Pimpusia Sadełko.

Chyba najbardziej będzie mi brak Pimpusia Sadełko.

Niestety nudne zakończenie trochę psuje odbiór całości.

Niestety nudne zakończenie trochę psuje odbiór całości.

hmm.. to już jest koniec :(
nie napiszę od siebie nic... w całości zgadzam się z Panią "Ryjek" (która zamieściła opinię pod tą książką) i po prostu odeślę do Jej opinii (bo w pełni się z nią zgadzam, bo mogę podpisać się pod nią całą, bo kopiować coś co ktoś stworzył - ani tym bardziej powtarzać - nie zamierzam)...

hmm.. to już jest koniec :(

Wydaje mi się, że jest to najlepsza część ze wszystkich, całkowicie mnie zaskoczyła, wielu wątków się nie spodziewałam, pojawienie się nowych bohaterów bardzo zaskakuje, zdecydowanie warte przeczytania. Po ostatnim tomie zdecydowanie szkoda rozstawać się z bohaterami:)

Mi seria się bardzo podoba, szybko się czyta i jest pełna akcji, nie idzie się nudzić czytając. Polecam

Kończę cykl o Sabinie Kane z krwawiącym serduchem!
Ostatni tom, ostatnia decydująca rozgrywka, ostatnia przygoda.
Bo choć autorka zapowiada, że definitywnie kończy z magopierzycą, wiem, że są kolejne części, niestety nie po polsku :(
Będę więc tęsknić, za Giguhlem- moim ulubieńcem, demonem Niezgody, najlepszym przyjacielem Sabiny.
Za Adamem Lazarusem i jego stoickim spokojem oraz anielskim opanowaniem.
Za panną Kane, wampirzycą w której żyłach płynie również potężna krew magów.
Będę tęsknić za jej temperamentem, pyskatym językiem.
Będzie mi brakowało wspaniałego stylu Jaye Wells, jej zaczarowanego świata, w którym planetę oprócz ludzi zamieszkują Mroczne Rasy, magów, wampirów, wilkołaków i wróży.

Chyba większość przyzna mi rację, że zwykle im dalej w las, tym mniej grzybów.
Generalnie jeśli dany pomysł eksploruje się do granic możliwość i dobrego smaku, zaczyna być nudny. Czytelnik ma wrażenie, że niestety autor pisał co mu ślina na język przyniosła, czy też jaka myśl wpadła do głowy i czyta się to od oka, żeby skończyć jak już się zaczęło.
Tutaj mamy rozwiązane to co zaczęło się na początku.
Pochodzenie Sabin i jej bliźniaczki nabiera sensu, jak również w zgrabny sposób prowadzi nas przez historię by na końcu zwieńczyć dzieło w postaci... tego nie zdradzę.
Polecam, fantastyczne urbanfantasy i paranormal romans w jednym.

Kończę cykl o Sabinie Kane z krwawiącym serduchem!
Ostatni tom, ostatnia decydująca rozgrywka, ostatnia przygoda.
Za Adamem Lazarusem i jego stoickim...

Cała seria super ale chyba ostatnia część jest najlepsza mimo nudnego epilogu.

Cała seria super ale chyba ostatnia część jest najlepsza mimo nudnego epilogu.

• Wampiry
  • Urban fantasy