Białe południe

8370820832
antarktyka, przetrwanie, katastrofa
przygodowa
shatter

Duncan Craig, były oficer Navy znudzony monotonią urzędniczej posady, obejmuje dowództwo na jedym ze statków wielorybniczych zdążających ku niebezpiecznych wodom Białego Południa. Wśród groźnych gór lodowych i napierającej zewsząd kry dochodzi do tragicznej katastrofy. Jej przyczyną są nie tylko trudne warunki pogodowe. Na lodowej pustyni garstka rozbitków bez zapasów żywności i niezbędnego ekwipunku walczy o przetrwanie.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Michał | 2015-10-28
Przeczytana: październik 2015

Solidna powieść przygodowa z wątkiem kryminalnym w tle. Historia niezbyt może odkrywcza, ale przedstawione realia są na tyle egzotyczne, że czytałem z zaciekawieniem. Autor interesująco opisuje pracę załogi statku polującej na wieloryby u wybrzeży Antarktydy. Druga część, to zmagania z bezlitosną przyrodą i walka o życie na białym pustkowiu. Warto przeczytać.

lissoms | 2014-03-04
Mickey | 2013-12-07