Ilustrowany przewodnik po Wołyniu

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy BELA MED
83-60022-01-1
masaii

Reprint wydania z 1929 roku. 380 stron formatu B6, 111 zdjęć czarno-białych w tekście. Mapa załącznikowa województwa wołyńskiego w skali 1 : 1.500 000. Twarda oprawa. ...Wołyń, kraj żyzny, bogaty w zabytki historyczne i artystyczne, interesujący pod względem etnograficznym, urozmaicony pod względem krajobrazu, pełen miast i miasteczek, głośnych w polskich dziejach politycznych i...

Reprint wydania z 1929 roku.

...Wołyń, kraj żyzny, bogaty w zabytki historyczne i artystyczne, interesujący pod względem etnograficznym, urozmaicony pod względem krajobrazu, pełen miast i miasteczek, głośnych w polskich dziejach politycznych i kulturalnych, ruin zamków i pałaców, pobojowisk i t. d. ściąga od dawna rzesze turystów...
(Mieczysław Orłowicz)

Przewodnik obejmuje część historycznego Wołynia, która znajdowała się w granicach II Rzeczypospolitej, czyli przedwojenne województwo wołyńskie. Układ przewodnika, jest typowy, prowadzi wzdłuż linii komunikacyjnych, czyli wzdłuż linii kolejowych, zaczynając od Łucka, jako stolicy Wołynia.

Zawiera szczegółowy opis historyczno-krajoznawczy wszystkich godnych uwagi miejscowości i zabytków na tym terenie, miejsc atrakcyjnych krajobrazowo i przyrodniczo. W części wstępnej mamy zarys geografii i historii Wołynia oraz wskazówki praktyczne.

Trasy opisane w przewodniku
1. Łuck
2. Okolice Łucka - Żydyczyn - Torczyn - Targowica
3. Łuck - Horochów - Stojanów
4. Łuck - Kiwerce - Kowel
14. Równe - Korzec
15. Korzec
16. Równe - Mogilany
17. Ostróg i okolica
18. Zdołbunów - Dubno - Radziwiłłów
19. Beresteczko i Młynów
20. Krzemieniec i okolica
21. Katerburg - Szumsk i Antonowce
22. Mizocz i Dermań
23. Poczajów
24. Wiśniowiec i Oleksiniec
25. Zbaraż i Łanowce

źródło opisu: Dom Wydawniczy Bela Med, 2005.

rokita49 Boruta | 2013-09-29
Przeczytana: 16 października 2013