Niezrównany

Incomparable Christ
83-917805-8-9
religia
Arek

Kim jest Jezus z Nazaretu? To pytanie, postawione po raz pierwszy w czasach, od których dzielą nas dwa tysiąclecia, nie przestaje być zadawane po dziś dzień. Znaczenia tej kwestii nie lekceważyły najtęższe głowy wszystkich epok. Wielcy nowożytni myśliciele, począwszy od Ojców Kościoła po wybitnych współczesnych filozofów, ludzie nauki i sztuki raz po raz mierzyli się z tym pytaniem, chcąc...

Kim jest Jezus z Nazaretu?
To pytanie, postawione po raz pierwszy w czasach, od których dzielą nas dwa tysiąclecia, nie przestaje być zadawane po dziś dzień. Znaczenia tej kwestii nie lekceważyły najtęższe głowy wszystkich epok. Wielcy nowożytni myśliciele, począwszy od Ojców Kościoła po wybitnych współczesnych filozofów, ludzie nauki i sztuki raz po raz mierzyli się z tym pytaniem, chcąc przyznać tej wyjątkowej osobie należne jej miejsce. Czy Jezus to po prostu jedna z postaci w panteonie wybitnych jednostek mających największy udział w kształtowaniu dziejów ludzkich cywilizacji? Czy jego wpływ na historię stawia go na równi z bohaterami takimi jak najwięksi przywódcy polityczni, wodzowie i władcy imperiów, założyciele wielkich religii, wybitni filozofowie, rewolucjoniści, działacze społeczni, krzewiciele „nowego ładu” itp.? Czy może jest coś, co sprawia, że wykracza on poza wszelkie próby zaszeregowania czy usystematyzowania, czyniąc go Jedynym, Niepowtarzalnym, Niezrównanym właśnie? Napisanie ostatniego rozdziału książki powierza J. Stott czytelnikowi. Tytuł tego domyślnego rozdziału brzmi: Kim jest Jezus z Nazaretu dla mnie osobiście?

źródło opisu: Wydawnictwo Credo, 2004.

źródło okładki: www.sklep.credo.org.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!