WIELKIE PRZYGODY MAŁEJ KROPELKI WODY. Bardzo pouczająca historia

Okładka książki WIELKIE PRZYGODY MAŁEJ KROPELKI WODY. Bardzo pouczająca historia Elżbieta Zubrzycka
Elżbieta Zubrzycka Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) popularnonaukowa
popularnonaukowa
WIELKIE PRZYGODY MAŁEJ KROPELKI WODY. Bardzo pouczająca historia
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2009-01-01
2009-01-01
978-83-60577-36-3

Mała niedoświadczona kropelka wody rozpoczyna właśnie swą największą życiową przygodę. Kropelka spadając z chmury, rozpryskuje się o wierzchołek świerka na trzy mniejsze części i tak powstaje: KRO, PEL oraz ich siostra KA, którzy mają przed sobą wiele do odkrycia. Razem bądź osobno przeżywają chwile grozy jak i momenty beztroskiej zabawy. Wraz z nurtem potoku przedzierają się przez różne miejsca, ucząc się po drodze od starszych, doświadczonych kropel mnóstwo ciekawych rzeczy dotyczących otaczającej ich przyrody i zjawisk fizycznych. Bez zbędnych encyklopedycznych zagadnień dzieci dowiedzą się m.in. w jakich postaciach można spotkać wodę, gdzie jest jej źródło, jakie przeszkody na swej drodze musi pokonać, jak wygląda obieg wody w przyrodzie, jak zamarza oraz co się dzieje z nią nad morzem i w jaskiniach. Oprócz typowo wodnych przygód, fantastycznie przedstawione są relacje między rodzeństwem, z których również można sporo wywnioskować (mimo, iż nie zawsze jest kolorowo). Gdzie woda skończy swój bieg? To każdy wie, ale co dalej postanowią? Przeczytajcie sami!
Jest to bardzo fajna książeczka, która oprócz ciekawej historii ma zdecydowanie walor edukacyjny przemycony w lekki sposób. Dzieciaki na każdej stronie zdobywają wiedzę o wodzie, jej formie, pokonywanej drodze i przede wszystkim o tym, jak bardzo jest ważna dla nas i całej przyrody. Ilustracje zawarte w książce nie tylko obrazują przygody kropelki, ale także wyjaśniają czytelnikom zjawiska fizyczne z wodą w roli głównej. Przyznam, że przed czytaniem byłam sceptycznie do książki nastawiona, jednak zachwyciła mnie całością. Dedykowana jest od 7 roku życia, choć uważam, że i młodsze grono czytelników będzie przygodami kropelki zainteresowane. Poleciłam już kilu osobom m.in. jako nagrody dla dzieci w konkursie wiedzy o wodzie i polecać będę, bo warto się w niej zatopić! :)

• 5latek

Dodaj cytat z książki WIELKIE PRZYGODY MAŁEJ KROPELKI WODY. Bardzo pouczająca historia