Zgłosuj na książki roku 2017

Mocni w Duchu Świętym. Drogowskazy na szczęśliwe życie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej
religia
Ines

Człowiek to poszukiwacz szczęścia. Po grzechu pierworodnym droga prowadząca do niego to rodzaj trudnej wspinaczki, która wymaga dobrej znajomości nie tylko swoich silnych i słabych stron, ale także czyhających na człowieka w jej trakcie zagrożeń. Aby wyjść na szczyt, nie można lekceważyć głosu przewodnika. Dlatego tak ważne jest otwarcie na Ducha Świętego – tylko za Jego sprawą nawet...

Człowiek to poszukiwacz szczęścia.
i słabych stron, ale także czyhających na człowieka w jej trakcie zagrożeń. Aby wyjść na szczyt, nie można lekceważyć głosu przewodnika. Dlatego tak ważne jest otwarcie na Ducha Świętego – tylko za Jego sprawą nawet najbardziej stroma droga stanie się dla nas drogą błogosławieństw i prawdziwej radości.
Autor tej książki jest księdzem, psychologiem, dyrektorem telefonu zaufania. Rozmawia z młodymi ludźmi w cztery oczy, a także spotyka się
z nimi w zatłoczonych salach
w szkołach, na uczelniach, w parafiach. W swojej nowej książce mówi o tym, kim jest człowiek i dlaczego nie potrafi kochać dopóty, dopóki nie wypłynie „na głębię” i nie stanie się „mocnym
w Duchu Świętym”.

źródło opisu: Biblos, 2012.

źródło okładki: www.biblos.pl

Przypis z okładki nie jest może specjalnie zachęcający, a na pewno nie spodoba się ateistom i ludziom różnych wiar. Zacznę może od tego, żeby nie patrzeć na owy poradnik (tak będę nazywać tę książkę) jako streszczenie wiary chrześcijan. Owszem, jest tu dość sporo o tajemnicy Trójcy Świętej, zwłaszcza o Duchu Świętym, ale to nie jest główny temat.

Poradnik ks. Marka jest podzielony na cztery główne tematy. Pierwszy z nich brzmi: Kim jestem i po co żyję. Wbrew pozorom ten rozdział nie jest o samym Bogu, ale przede wszystkim o tym, że być człowiekiem to być kimś kochanym i to jest najkrótsza definicja człowieczeństwa. Mowa tu przede wszystkim o miłości człowieka do człowieka, o tym, jak ważne jest to dojrzałe, pewne uczucie, które mylone jest z zauroczeniem lub chwilowym zakochaniem. Zaś by odnaleźć sens życia trzeba zacząć inaczej spostrzegać świat, a przede wszystkim zrozumieć drugą osobę. Jak skutecznie tego dokonać? Właśnie na to pytanie odpowie wam pierwszy rozdział.

Kolejne...

SK6 | 2015-07-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 11 lipca 2015

Naprawdę fajna książka, przydają się tę „Drogowskazy na szczęśliwe życie”

Mała18 | 2015-07-09
Na półkach: Przeczytane, Poradniki, Posiadam
Przeczytana: 08 lipca 2015

Książka ,, Mocni w Duchu Świętym " jak sam tytuł wskazuje porusza kwestie wiary. W książce omówione są m.in przykazania Boże i przykazanie miłości. Książka wyjaśnia też czym jest prawdziwa miłość i na czym ona polega. Książka mówi też o tym, że nie ma innego sposobu na szczęście, jak świętość. Opisuje też, jak dążyć do świętości, czyli żyć według przykazań Bożych i według Jego prawa. Książka momentami trochę nudna i monotonna, ale mimo wszystko warto ją przeczytać, bo pomaga lepiej zrozumieć pewne kwestie. Ale książka napisana na średnim poziomie.

Martyna | 2015-08-26

Życie w wierze w pigułce.
Fantastyczna książka!

AnnaŻe | 2016-11-18