Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Simon & Schuster
mara dyer
angielski
Alexa_Marie

Mara Dyer once believed she could run from her past.
She can't.
She used to think her problems were all in her head.
They aren't.
She couldn't imagine that after everything she's been through, the boy she loves would still be keeping secrets.
She's wrong.
In this gripping sequel to the Unbecoming of Mara Dyer, the truth evolves and choices prove deadly. What will become of Mara Dyer next?

źródło opisu: http://books.simonandschuster.com

źródło okładki: http://books.simonandschuster.com

mclena | 2016-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2016

"Każdy jest trochę szalony. Jedyna różnica pomiędzy nami a nimi jest taka, że oni lepiej się maskują."

Drugi tom z serii Mara Dyer zdecydowanie obfituje w większą ilość informacji, powoli zagadka dotycząca tego co tak naprawdę dzieje się z Marą i Noah zaczyna się rozwiązywać, ale wciąż jest wiele pytań bez odpowiedzi. Tajemnice i wszelkie niewiadome skutecznie utrzymują zainteresowanie czytelnika a Mara zaczyna troszkę bardziej nabierać osobowości. Noah także poznajemy z zupełnie innej strony, a ich relacja zaczyna nabierać tempa – mam jednak wciąż wątpliwości co do intencji chłopaka. Autorka bardzo umiejętnie uruchamia podejrzliwość, przez co niczego nie można być na 100% pewnym. Genialną postacią drugoplanową dla mnie jest tutaj Jamie, którego w moim mniemaniu mogłoby być więcej. Mimo wszystko jednak nie mogę sobie wyrobić lepszego zdania o tej książce. Nie jest przewidywalna i to jest super, ale nie wiem czy kurs w którym idzie fabuła jest tym co mnie interesuje. Nie mogę się...

Jillian | 2015-08-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

"Potrząsnęli moją klatką, żeby zobaczyć, czy potrafię ugryźć. Kiedy mnie wypuścili, przekonali się, że odpowiedź brzmi "tak"."

Pierwsza część wydawała mi się dość nijaka, romans młodzieżowy z elementami paranormalnymi. Ta część zasługuje na swoje dziesięć gwiazdek, ponieważ jest o niebo lepsza od swojej poprzedniczki. Aż trudno uwierzyć, że to ta sama seria. "Mara Dyer. Tajemnica" to tylko nieśmiały wstęp przed burzą i chaosem jaki niesie "Mara Dyer. Przemiana".

W tej części główna bohaterka budzi się w szpitalu. Znów. Z tą różnicą, że jest to szpital psychiatryczny. Dziewczyna żyje w ciągły napięciu, nikt jej nie wierzy, że widziała rzekomo zmarłego byłego chłopaka- Jude'a. Nikt, oprócz Noaha. Na domiar złego wokół Mary zaczynają dziać się dziwne rzeczy, tym razem jak najbardziej rzeczywiste. A na dodatek dziewczyna ma sny opisujące wydarzenia z przeszłości.

Jak dla mnie w tej części Mara jest bardzo dobrze skonstruowaną bohaterką. Podziwiam jej niezłomność, chęć...

kaasjaa | 2014-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2014

Jestem pod wrażeniem! Myślałam, że ta część będzie nudna, przewidywalna, i że nic mnie tutaj nie zaskoczy. Podeszłam do niej z dużym dystansem ponieważ nie chciałam się nastawiać na coś fajnego co będzie porażką. Przyznaję się bez bicia, byłam w błędzie. Czytając mogłam poczuć emocje m.in. bezsilność, strach bohaterów. Podobało mi się, że została zachowana równowaga między Noah i Marą – mimo ich uczucia nie jest to motyw przewodni książki, jest tutaj dużo więcej wątków.
Podziwiam Marę za jej niezłomność, chociaż miała chwile zwątpienia. Musi obserwować sytuacje na które nie ma wpływu. W dodatku nie tylko jej grozi niebezpieczeństwo ale i jej najbliższym.
Końcówka niesamowita, nie wierzyłam w to co czytam! Otrzymałam odpowiedzi na niektóre pytania, ale pojawiły się nowe.
No i nie zostaje mi nic innego jak zapytać się co będzie dalej? Niestety muszę czekać na kolejną część. Mam tylko nadzieję, że będzie tak dobra jak poprzednie.

Magdalena T | 2015-02-06
Przeczytana: 03 lutego 2015

Od samego początku doznałam małego zaskoczenia. Sama nie wiem, czego się spodziewałam na pierwszych stronach książki, jednak to co przeczytałam mnie zdziwiło, zaintrygowało i zachęciło do czytania. A to już samo w sobie dobrze rokuje. Im dalej zagłębiałam się w fabule tym byłam bardziej zadowolona. Podobało mi się to jak autorka rozegrała z pozoru banalne romansidło dla nastolatek, z efektami fantastyki w tle. To, co drażniło mnie w pierwszej części tutaj zniknęło całkowicie. Zagadka rodzi zagadkę, a niebezpieczeństwo staje się coraz bardziej wyraźne. Podobają mi się zagadkowe sny, które przenoszą czytelnika do zupełnie innego świata. Pozwala to rozbudzić wyobraźnię i nakierować ją na dobre tory. Oczywiście, niektóre elementy układanki możemy sami ułożyć, ale to tylko kropla w morzu faktów. Druga część jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej.

boziaczek | 2015-04-01

"Przemiana", tajemnicza i intrygująca historia Mary Dyer, zdecydowanie trzyma dobry poziom części pierwszej. Sytuacja się rozwija, coraz bardziej gmatwają się losy bohaterów. Nic tu nie jest takie jakby się wydawało... Książka pochłania i nie można się od niej oderwać...
Polecam i czekam na trzecią część:)

mania_kch | 2015-06-20
Na półkach: Przeczytane, 2015

Z przykrością stwierdzam, że ta seria mną nie zawładnęła. Owszem ciekawa historia, tajemnica intrygująca, ale ten styl pisania zupełnie mi nie odpowiada.
W tej części przez dobrą połowę właściwie nic się takiego istotnego nie działo, czasami odnosiłam wrażenie, że to było jedno wielkie masło maślane, dopiero po połowie coś tam zaczęło się dziać a końcówka znowu przyspieszyła i pozostawiła czytelnika bez odpowiedzi. Tak, kilka spraw się wyjaśniło, ale w ich miejsce powstało dodatkowo kilka pytań a odpowiedzi zapewne znajdą się w części trzeciej.

AngelFire | 2015-08-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Serie, 2015
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Przemiana jest równie dobra jak Tajemnica.Nie jest nudna,akcja nie stoi w miejscu.Michelle Hodkin ma interesujący styl pisania.

Zapatrzona_W_Książki | 2015-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niepokojąca…

„- Ludzie, na których nam zależy, są dla nas warci więcej niż inni”.*

Najgorsze co może cię spotkać, to sytuacja gdy tobie i twojej rodzinie zagraża wielkie niebezpieczeństwo, a nikt ci nie wierzy. Po przeżytej tragedii nawet najbliżsi, kochający cię bezwarunkowo uważają, że pod wpływem traumy przechodzisz trudny okres i masz problemy z pogodzeniem się z tym co było. Czasem też już sama nie wiesz, oszalałaś czy prześladuje cię ktoś kto podobno nie żyje…

Mara Dyer po raz kolejny trafia do szpitala i po przebudzeniu przez chwilę niczego nie pamięta, jednak gdy sobie wszystko przypomina nikt oprócz Noaha jej nie wierzy. Zrozpaczeni rodzice nastolatki wysyłają ją do Horyzontów (szpitala psychiatrycznego), gdzie jak sądzą zostanie jej udzielona specjalistyczna pomoc i ich koszmar się w końcu skończy. Dziewczyna zgadza się na leczenie oraz postawione jej warunki, ale między czasie wraz z swoim chłopakiem prowadzą własne śledztwo. Ona pragnie udowodnić, że nie oszalała,...

Wybredna Maruda | 2015-05-28
Przeczytana: maj 2015

Nie lubię czytać horrorów. Oglądać również. Po prostu nie odczuwam przyjemności z adrenaliny płynącej w żyłach i dreszczyku skradającego się wzdłuż kręgosłupa. A inni tak się zachwycają tym gatunkiem, co mobilizowało mnie do spróbowania. Ale nie chciałam. I chciałam. Więc znalazłam konsensus. Znalazłam coś pomiędzy powieścią dla młodzieży, a przerażającym horrorem. Coś, co nie groziło mi zawałem serca, ale dostarczyło niezapomnianych emocji. Tym czymś jest seria Michelle Hodkin – Mara Dyer.

Siedemnastoletnia Mara znowu trafiła do szpitala. Znowu nie pamięta większości z tego, co jej się przytrafiło. Wie tylko, że coś się dzieje w jej głowie, że cos się stało podczas wypadku w starym szpitalu psychiatrycznym, że widzi rzeczy, których widzieć nie powinna, że potrafi coś, czego normalni ludzie nie są w stanie zrobić. Tym razem sytuacja zaszła za daleko; do tego stopnia, że Mara zostaje czasowo ubezwłasnowolniona. Fakt, że wie o sobie coś, czego inni nie potrafią zrozumieć oraz że...

Natalia-Lena | 2013-03-20
Przeczytana: 20 marca 2013

,,Mara Dyer kiedyś wierzyła, że może uciec od swojej przeszłości.
Nie może.
Kiedyś myślała, że jej problemy znajdują się wyłącznie w jej głowie.
To nieprawda.
Nie może sobie wyobrazić, że po tym wszystkim co przeszła, chłopak którego kocha nadal będzie skrywał przed nią sekrety.
Myli się. "

Na dobrą sprawę, kłopoty Mary dopiero się rozpoczęły. Życie zaczyna wymykać jej się spod kontroli, a terapia i leki zamiast pomóc, potęgują jej psychozę. Nikt jej nie wierzy, gdy mówi, że jest śledzona i kilkukrotnie widziała swojego byłego chłopaka, oficjalnie uznanego za zmarłego. Nikt jej nie wierzy, gdy mówi, że jest odpowiedzialna za śmierć kilku osób. Mara próbuje szukać odpowiedzi na własną rękę, ale to wpędza ją w jeszcze większe kłopoty. Gdy z nieba spadają martwe wrony, z sąsiedztwa masowo znikają zwierzęta, a Mara zaczyna pamiętać rzeczy, których nie przeżyła, to może oznaczać tylko jedno – szaleństwo zaczyna zataczać coraz szersze koło.

Brzmi dość upiornie? Nie? A co, jeśli dodam,...