Asertywność

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Develop Yopur Assertivness
978-83-7506-565-7
poradniki

Asertywność oznacza umiejętność zdecydowanego wyrażania uczuć bez niepotrzebnej agresywności lub manipulowania innymi. Książka Sue Bishop pokazuje, że przez rozwijanie asertywności i poznawanie swoich mocnych i słabych stron można się nauczyć modyfikować zachowanie w interakcjach społecznych, co sprzyja karierze i sukcesom towarzyskim. Jest to rodzaj poradnika, który za pomocą licznych przykładów i ćwiczeń przybliża takie tematy jak: znaczenie wyboru właściwego zachowania, kontrolowania napięcia, samoświadomości i samooceny, wyrażania próśb i odmawiania, postępowania z kłopotliwymi ludźmi, zachowania w trudnych sytuacjach.

źródło opisu: http://www.ezosfera.pl/6979/asertywnosc

źródło okładki: http://www.ezosfera.pl/6979/asertywnosc

Elizabeth | 2018-06-20
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 2018 rok

A mnie się podobała. Nic nowego? A co ma być nowego - asertywność to asertywność. Z pewnością można wynieść wiele dobrego z tego poradnika. Prawda jest zazwyczaj prosta i brzmi naiwnie. Czasem może liczymy, że będą to jakieś trudne, filozoficzne wywody.. po co?

Drizit | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Przyznam szczerze, że skusiła mnie ceną i niestety nie były to dobrze wydane pieniądze. Poczynając od okładki a kończąc na treści jest to poradnik a raczej podręcznik dla pracowników korporacji. Podręcznik, i to nie najwyższych lotów. Zresztą nawet nie dla wszystkich pracowników a raczej dla managerów średniego szczebla. Jeżeli chcecie się nauczyć asertywności aby zmierzyć z problemami życia codziennego to zdecydowanie odradzam, po prostu się zniechęcicie.

Monique | 2015-11-29
Na półkach: Przeczytane, Sue Bishop

Naprawdę słaba. Raczej nie polecam. Szkoda czasu. Nic nowego, nic ciekawego się nie dowiedziałam. Taki poradnik dla...