Najpiękniejsze baśnie braci Grimm

źródło opisu: Yoyo Book, 2012

źródło okładki: własne

| 2015-06-03
Przeczytana: marzec 1994

Jedna z najpiękniejszych baśni.

Jej fenomen polega na tym, że pozwala dzieciom otworzyć oczy na świat pełen fantazji i tym samym rozwija wyobraźnię. Treść baśni wciągnęła mnie w ten bajkowy świat bez reszty.

Niesamowite literackie wspomnienia z dzieciństwa.

FairytaleePrincess | 2014-01-02

Bardzo lubię baśnie zawarte w tej publikacji. Pamiętam, że jako mała dziewczynka oglądając przepiękne ilustracje zapierało mi dech w piersi. Mam bardzo przyjemne wspomnienia z tą książeczką i kiedyś będę czytać je własnym maluchom :)

actagaudi | 2013-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Książka jest zbiorem kilku baśni, napisanych w nawiązaniu do tych stworzonych przez braci Grimm. Co prawda nie za dużo mają wspólnego z oryginałami, ale za to są przystosowane do percepcji małego czytelnika. Objętość każdej baśni jest w sam raz na lekturę przed snem. Litery są wystarczająco duże, by mogły służyć za wprawkę w czytaniu. Przede wszystkim, co książkę wyróżnia i zachęca do czytania to ładne ilustracje w kartunowym stylu.