Sól

Wydawnictwo: KE Liber
poradniki

Dla wielu ludzi sól to przede wszystkim biała ziarnista substancja, którą posypuje się frytki. Solenie potraw to zwyczaj, którego uczymy się już we wczesnym dzieciństwie od naszych rodziców. Używamy soli, ponieważ zawsze jest pod ręką. Wiele osób sięga po solniczkę jeszcze przed spróbowaniem dania. Bez soli nie możemy żyć. Organizmy wszystkich istot żywych potrzebują sodu, jednak na drodze ewolucji cywilizacyjnej ludzie nauczyli się używać soli w ilościach znacznie przekraczających ich potrzeby. Sól z pewnością jest jedną z najbardziej uniwersalnych substancji. W domu może stanowić ekologiczną i tanią alternatywę dla środków chemicznych. Niniejsza książka w lekki i przystępny sposób przedstawia podstawowe fakty dotyczące soli oraz skupia się na jej praktycznych zastosowaniach, zarówno tych najbardziej popularnych, jak i mniej znanych, w takich dziedzinach jak sprzątanie, prowadzenie domu, gotowanie, zdrowie i uroda oraz zabawa.

litpawel | 2015-07-30
hatesmog | 2014-06-12