Tao Te Cing

Tłumaczenie: Krzysztof Azarewicz
Wydawnictwo: Lashtal Press
Maciej

Crowley nie tylko dokonał parafrazy suchego, naukowego przekładu taoistycznego klasyka, który dokonał niegdyś J. Legge, lecz także umożliwił jego interpretację z czysto thelemicznego punktu widzenia. Publikacja wzbogacona jest autobiograficznym i krytycznym wstępem, omawiającym religijną filozofię Crowleya i jego zainteresowanie taoizmem, a także wieloma przypisami i komentarzami pomocnymi w zrozumieniu tekstu nie tylko w kontekście jego orientalnej natury, ale również nowo eonicznej hermeneutyki. Absolutny klasyk. Format: 14 x 22 cm, stron 108. Twarda jedwabna oprawa, obwoluta, na której wykorzystano nigdy nie publikowaną grafikę autora o tematyce taoistycznej.
Nakład 200 ręcznie numerowanych egzemplarzy.

źródło okładki: zdjęcie

mari0shka | 2017-07-06