Zgłosuj na książki roku 2017

Spotkanie w „Kukerite”

Cykl: Kapitan Żbik (tom 11)
Wydawnictwo: Sport i Turystyka
komiksy
Łukasz

To już 11 zeszyt z serii o przygodach dzielnego kapitana Żbika, który co rusz napotyka na przeszkody i musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom i przeciwnościom losu.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: https://komiksbaza.pl/k95/spotkanie-w-kukerite

Galfryd | 2017-05-23
Przeczytana: 23 maja 2017

Socjalistyczny James Bond wraz ze swą seksowną Żbik-girl szaleje w bułgarskim kurorcie, ku uciesze czytelników tego zeszytu, efektownie narysowanego przez lepszego z panelu na panel Grzegorza Rosińskiego.
Żbik i por. Ola, idąc śladem bandy przemytników poznanej w zeszycie "Zapalniczka Z Pozytywką" przywywają do Złotych Piasków w Bułgarii. Tam, szukając kontaktu z grupą przestępczą rzucają się w wir nocnego życia - jako że kontakt ma nastąpić w jedym z nocnych lokali kurortu.
Żbik wygrywa pozytywką hasło i, poprzez kolejnych pośredników, dociera do bułgarskiego szefa organizacji (zabawna scena z rowerem wodnym)
Wysłąny przez niego jako ubezpieczenie przemytu udaje się do Stambułu. Tam coś autora scnariusza, płk Krupkę, zupełnie opusciła wena, bowiem tak naprawdę nie wiadomo, co się stało, poza tym, że przemyt został udaremniony a bułgarski szef aresztowany.
Po powrocie do Bułgarii Żbik rusza dalszym tropem - do końca afery bowiem jeszcze daleko.

Nocne lokale i socjalistyczny...

Dominik | 2018-01-23
staroń | 2017-12-01