Zapalniczka z pozytywką

Cykl: Kapitan Żbik (tom 10)
komiksy
Łukasz

Pierwsza część minicyklu o przygodach kapitana Żbika tworzona przez Rosińskiego i Krupkę.

Kapitan Żbik – popularna nazwa serii polskich komiksów, których bohaterem był Jan Żbik, kapitan Milicji Obywatelskiej. Serię przyjęło się również nazywać Kolorowymi zeszytami (od lansowanego oficjalnie synonimu nazwy komiks) lub po prostu Żbikami.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: http://komiksbaza.pl

Galfryd | 2017-05-22
Na półkach: Popkultura PRL
Przeczytana: 22 maja 2017

"Zapalniczka Z Pozytywką" rozpoczyna najdłuższą (5 zeszytów) i najbardziej fabularnie efektowną, przypominającą momentami film z Bondem (a już na pewno socjalistyczne "Życie Na Gorąco" :-) przygodę kapitana Żbika. Do tego jeszcze świetnie narysowaną przez samego Grzegorza Rosińskiego !
Początek komiksu to wyjazd polskiego inżyniera do Berlina. W trakcie wyjazdu zostaje nieświadomie wykorzystany przez organizację przemytniczą do przewozu do Polski paczki z dolarami.
Jako że organizacja jest intensywnie rozpracowywana przez połączone siły milicyjne demoludów, poinfomrowana o przemycie MO aresztuje inżyniera po jego powrocie do Polski. Ten, mimo niewinności, milczy, bojąc się, że jego zeznania obciążą zamieszaną w sprawę narzeczoną, wypuszczony zaś przez milicję (naturalnie celowo, dla dobra śledztwa) nawiązuje, za pośrednictwem dziewczyny, kontakt z przemytnikami.
Na umówione spotkanie udaje się w jego miejsce kapitan Żbik....
Okazuje się, że przemyt dolarów to tylko częśćdziałalnośc...

OskarLinder | 2017-09-17
QUEENfan | 2017-08-07