Zwierzęce instynkty

Tłumaczenie: Justyna Jannasz
Wydawnictwo: StudioEMKA
Animal Spirits: How Human Psychology Drives the Economy, and Why It Matters for Global Capitalism
978-83-60652-89-3
Psychologia
biznes, finanse
mike

Globalny kryzys finansowy był bolesną nauczką, dzięki której stało się jasne, że dobrobytem narodów rządzą potężne siły psychiczne. Zwierzęce instynkty są motorem, który uruchamia takie zjawiska jak ślepa wiara w stale rosnące ceny nieruchomości czy gwałtowny spadek zaufania do rynków kapitałowych. Zjawiska te występują w finansach na całym świecie. Uznani ekonomiści, George A. Akerlof i Robert J. Shiller podważają dotychczasowe pojęcie o ekonomii, które sprowadziło na nas niedawne zamieszanie związane z kryzysem, wykładając śmiałą wizję, która ma szansę odmienić gospodarkę i doprowadzić do jej ponownego rozkwitu.

Książka Zwierzęce instynkty stanowi przewodnik, dzięki któremu możemy dotrzeć tam, gdzie nie ma niepowodzeń finansowych, jakie dotykają nas dziś. Warto się z nim zapoznać i dowiedzieć się, jak przywódcy państw i liderzy biznesu mogą wykorzystać skutki istnienia zwierzęcego instynktu dla dobra wszystkich, gdyż potężna siła ludzkiej psychiki ma ogromne znaczenie dla gospodarki całego współczesnego świata.

źródło opisu: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=407

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=407

silv_x | 2014-03-07
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 07 marca 2014

Książka sygnowane przez znane nazwiska o popularnej ostatnio ekonomi behawioralnej. Jest trochę nierówna, bo o ile przykładowo rozdziały o iluzji pieniądza czy cyklach gospodarczych są na wysokim poziomie o tyle wtrącenie rozdziału o mniejszościach jest co najmniej dziwne i nic nie wnosi. Nie mogę powiedzieć, że nie jest ciekawa, ale IMO o wiele bardziej spójna i przystępna jest książka Pułapki myślenia Daniela Kahneman'a

Kasia Lamczyk | 2017-04-27
jab0lpunk | 2017-01-23