Pomoc

Tłumaczenie: coaching, psychologia, pomaganie
Wydawnictwo: Marcin Bajda Management & Coaching
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Helping. How to o! er, give, and receive help
978-83-934405-0-4
Edyta Zając

źródło okładki: http://www.marcinbajda.eu/kup_ksiazke.php

Rafał Rodak | 2017-07-07
Przeczytana: marzec 2016

Jedna z najbardziej potrzebnych książek dla profesjonalnych "pomagaczy", jaka do tej pory czytałem. Relacja pomocy przedstawiona jest z jednej strony jako spektakl, gra w teatrze, w którym osoba pomagająca ma do odegrania określoną rolę. Jeśli znasz zasady, odegrasz ją właściwie.
Druga ważna perspektywa pokazuje problem różnic statusowych (autor nazywa je "o jeden wyżej" i "o jeden niżej" oraz czyhające na obie strony pułapki, które z tego wynikają.

Niesamowicie mądre podejście do tematu, przedstawione przez jeden z największych autorytetów w dziedzinach doradztwa i kultur organizacyjnych. Wg mnie to bardzo ważna książka dla coacha, konsultanta czy trenera, który ma już pierwsze doświadczenia. Ta książka pomoże dowiedzieć się, czemu nie każdy proces w przeszłości przyniósł spodziewany efekt. To bardzo ważna, otwierająca oczy, wiedza.