Bez litości

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Pendergast (tom 11)
Wydawnictwo: G+J
Cold Vengeance
Anita

Agent specjalny Pendergast kontynuuje swoją prywatną krucjatę. Odkrył, że śmierć jego żony przed dwunastoma laty w Afryce, podczas polowania na lwa ludojada, nie była nieszczęśliwym wypadkiem. Podąża tropem kolejnych osób zamieszanych w tę sprawę. Ujawnia nowe wątki i szerszy kontekst całej historii, która może łączyć się z mglistą przeszłością Helen i jej brata Judsona. Pendergast nie zawaha się przed niczym, aby poznać prawdę o śmierci żony, prawdę, która zaprowadzi go na szkockie moczary i do zapomnianego grobu kobiety, o której istnieniu nie miał dotąd pojęcia.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Łukasz | 2018-08-13
Przeczytana: 2017 rok

W mojej ocenie szkoda się rozpisywać nad pozycjami z Pendergastem. Po prostu trzeba je przeczytać.

Grzegorz | 2017-12-23

W "Granicach..." dominowała tajemnica i akcja, z kolei w "Bez litości" klimat. Najpierw klimat Szkocji, potem tajemnicy i niepewności co do losów głównego bohatera - agenta Pendergasta. Nie zabrakło oczywiście zwrotów akcji w tym jednego, szczególnie niesamowitego. Pomimo wielu dramatycznych przejść, Pendergast nie stracił nic ze swojej błyskotliwości i umiejętności niesamowitego kamuflażu. Końcowa część książki to już czysta akcja, zakończona spotkaniem... Na szczególną uwagę zasługuje niesamowicie wykreowana, intrygująca postać Constance Greene. Nie chciałbym jej podpaść - ale ja opiekun, taka podopieczna ;) Jestem w trakcie czytania ostatniej powieści "Dwa groby", która na razie wciąga tak dwa pierwsze tomy, ale kontynuuje wątek Constance i Corrie :) Nie są to powieści wybitne, poważne dzieła, ale pomimo miejscami dość ciężkiego klimatu - zapewniają mnóstwo zabawy i wciągają bez reszty. Jak szkockie bagna...

Beefdolf | 2016-08-03
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Mam wrażenie że czyta się ją wręcz za łatwo.. rozdziały bardzo krótkie, opisów jak na lekarstwo, fabułę zrozumie każdy bez problemu .
Takiej właśnie książki chciałem!
Tylko czemu akcja na ostatnich stronach przyspiesza o 100% i nagle powieść się urywa?

| 2016-07-18
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Absolutnie genialna! Wciągnęła mnie bez reszty. Autorzy brną dalej w zagadki związane z żoną agenta Pendergasta. Z zapartym tchem sięgnę po finałową część.

Kryminał przypadkowo wpadł mi w ręce, bardzo zręcznie napisany, ciekawe zwroty akcji bez zbędnego przeciągania. Jest to kolejna część cyklu i mimo, że nie czytałam wcześniejszych bardzo mnie wciągnął i zachęcił do sięgnięcia po wcześniejsze części.

KatalogTekstu | 2015-05-04

Po recenzję serii z agentem Pendergastem zapraszam na: http://katalogtekstu.blogspot.com/2015/05/trzynastka-pendergasta.html

Mamerkus | 2015-03-31
Przeczytana: 31 marca 2015

"Granice szaleństwa" ocena 4/10
"Bez litości" ocena 2/10
"Dwa groby" ocena 1/10
Boleję nad tym niezmiernie, ale nic nie zmieni faktu, że duet Preston&Child już od pewnego czasu wyczerpał swoją formułę, a każda kolejna książka pokazuje jak daleko panowie pisarze odeszli od swoich pierwotnych osiągnięć, które mnie onegdaj zachwycały. Piszę duet, bo ostatnio miałem okazję przeczytać samodzielne dzieło Childa, które przypomniało mi, jak kiedyś panowie wspólnie świetnie pisali. Poprzednio przeczytana i zrecenzowana powieść duetu pt. "Cemetery dance" to był produkt jak z fabrycznej taśmy, bez polotu, wymuszony, siermiężnie napisany, klasyczna sztampa.
Produktem z fabrycznej taśmy taniej, grającej już tylko na emocjach czytelnika, jest także tzw. trylogia Helen, czyli dzieje dawno zmarłej żony Pendergasta, przy czym każda kolejna powieść jest bardziej kuriozalna fabularnie od poprzedniej. Nie chcę tutaj spojlerować fabuły, a bez tego ciężko przytoczyć argumenty na moją tezę, dlatego...

Via | 2015-02-01
Przeczytana: styczeń 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szok! Szok! Szok! Okazuje się , że Helen wcale nie zginęła! A cała książka jest zabawą w kotka i myszkę Pendergasta z Judsonem. To w sumie najlepszy skrót fabuły. A na zakończenie mamy duużo trupów.
Bardzo pozytywnym zaskoczeniem było dla mnie to, że podana w książce strona internetowa założona przez Corrie rzeczywiście istnieje. Sporo czasu na niej spędziłam :) http://www.agentpendergast.com/
Więcej o książce moim okiem na blogu: http://dla-przyjemnosci.blogspot.com/2015/01/bez-litosci.html

Adam Grochocki | 2014-12-16

Agent Pendergast już w prologu dowiaduje się kto stał za poważnym ranieniem porucznika D'Agosty i kapitan Hayward. Główny zły z pierwszego tomu odkrywa karty na moment przed postrzeleniem Pendergasta. Przekonany o jego śmierci ucieka z miejsca zdarzenia i wzywa policję. Oczywiście tajemnicą nie będzie, że policja nie znajduje śladów ciała agenta.

Tak się to zaczyna. Pytanie czy jest lepiej niż poprzednio? Akcja na pewno jest nieco wolniejsza. Bohaterowie z małymi wyjątkami nie skaczą po całym świecie, a zwrotów akcji jest troszkę mniej. Można założyć, że książka jest słabsza patrząc z dystansu, ale gdy już dorwałem ją w ręce to pochłonąłem ją momentalnie. Panowie Preston i Child mają tą rzadką umiejętność konstruowania rozdziałów w ten sposób, że koniecznie chce się zacząć kolejny. A gdy się już zacznie to trzeba go skończyć, i tak dalej i tak dalej. Jest to trochę konstrukcja filmowa czy serialowa. Trzeba zawiesić akcją w jakimś ważnym momencie, aby odbiorca z utęsknieniem...

Zuela | 2014-09-11

Agent Pentagrast na tropie swojej rzekomo zmarłej żony.Oj,sięgam zaraz po kontynuację czyli DWA GROBY bo mnie zeżre,co będzie dalej.Majstersztyk