The Lord of the Rings
domi_nick99

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Pola | 2013-02-02
Przeczytana: 2002 rok

Ocena ze względu na jakiś wewnętrzny żal do siebie i znajomych którzy nakłaniali mnie że koniecznie muszę poznać "kanon" fantastyki. Przeczołgałam się przez tą książkę i brnęłam w podobnych tytułach z "klasyki" - zanim sięgnęłam po inne które sprawiały mi naprawdę niekłamana przyjemność. Uważam że najbardziej przeszkadzały mi nie historia, opisy czy długość ale sztuczna "epickość" - egzaltacja i formalizacja dialogów, zachowań bohaterów. W międzyczasie zdążyłam przeczytać Hobbita i była to przyjemność w porównaniu z Władcą.

Herbaciarka | 2013-01-12
Przeczytana: luty 2013

Gdy skończyłam czytać "Hobbita" z entuzjazmem zabrałam się za pierwszy tom Trylogii - "Drużynę Pierścienia".
Nie rozczarowałam się gdyż książka bardzo mi się spodobała, jest fascynująca i wciąga jak magnes.

Czytałam opinie, że pierwszy tom jest nudny, bo bohaterowie tylko wędrują, a w pierwszej części ogólnie mało się dzieje. Nie zgadzam się z tą opinią, bo podczas wędrówki Frodo i jego hobbiccy przyjaciele, a w późniejszej części - także cała Drużyna Powiernika Pierścienia doświacają wielu przygód, nierzadko bardzo niebezpiecznych - Frodo od przyjęcia urodzinowego Bilba jest prześladowany przez straszliwych Czarnych Jeźdźców chcących zdobyć Jedyny Pierścień i tylko dzięki pomocy przyjaciół nie został przez nich złapany... W pierwszej części pojawiają się Aragon i Legolas oraz wiele innych ciekawych postaci takich jak krasnolud Gimli, dzielny Boromir czy piękna Galadriela, a Gandalfowi przytrafi się przykry wypadek i od tego momentu Drużyna musi radzić sobie sama...

Mówi się,...

motionemotion | 2013-01-08
Przeczytana: 03 lutego 2011

Czytałam ją chyba z tysiąc razy, lecz chyba nigdy nie będę miała jej dosyć. Uważam, że jest to po prostu arcydzieło!

LunaLarousse | 2013-01-21
Przeczytana: 27 maja 2005