Rok polski

Wydawnictwo: Bosz
poezja
Agnieszek

Wiersze wybitnego polskiego poety, który, jak pisze autor posłowia Janusz Drzewucki: „Żył krótko, ale intensywnie. Ciężko pracował. Pisał dużo i dobrze”. Różnorodność stylu, bogactwo poetyckich sensów. Tomik wzbogacają doskonałe zdjęcia Pawła Pierścińskiego.

źródło opisu: http://www.bosz.com.pl/books/48/Rok-polski-Stanislaw-Grochowiak/a,34/

źródło okładki: http://www.bosz.com.pl/resources/2/p52_max.jpg

rokita49 Boruta | 2016-09-24
Przeczytana: 24 września 2016

Taki piękny tomik wierszy.Stanisław Grochowiak żył krótko,ale intensywnie.Ciężko pracował.Pisał dużo i dobrze.Prawdziwy poeta!.Urodził się w Lesznie z którym mam związane miłe wspomnienia.Fragmenty dwóch arcydzielnych wierszy: "Wrzesień" - Wśród ogrodów struchlałych,wszak jeszcze nie pustek/ Puszcza w nieba się zwały maleńki Czelustek./Na nitce pędziwietrznej lekkoduch ten lata,/ Pajączek,kompan krzeczka,tkacz babiego lata./ Liść nerwy bandażuje,iskrzy ostu tutka,/ Kiedy ówdzie brabanty,z kołowrotka nić tu tka. "Upojenie" -JEST DESZCZ,CO WARGI KOBIETY ODMIENIA;/ JEST TAKI DESZCZ./ JEST BLASK,CO UDA KOBIETY ODSŁANIA;/ JEST TAKI BLASK.

Agnieszek | 2012-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Uroda słowa, uroda koloru.
Czysty, mądry zachwyt nad pięknem życia i świata.

W sam raz na długie wieczory - do delektowania się i wzdychań.

Rasia | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Jestem osobą, która nie przepada za czytaniem poezji. Tomik ten trafił do mnie jednak przypadkowo, dlatego też postanowiłam zaryzykować i zapoznałam się z nim. Szczerze mówiąc, jestem pozytywnie zaskoczona. Wiersze w nim zawarte, choć trudne, to z bogatym słownictwem i prawie zawsze wywołujące uśmiech na twarzy. Bardzo ciepła lektura na chwile zmartwień. Dzięki zdjęciom dopasowanym do tematyki wierszy, czytelnik przenosi się w niesamowity klimat. Warto się z nią zapoznać. Polecam.

AnnaŻe | 2016-11-18
Daria | 2016-02-21