Pokutnik

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
The Penitent
judaizm, religioznawstwo, filozofia
Family

,,POKUTNIK" to historia życia Józefa Szapiro - człowieka stojącego przed wyborem dalszej drogi, swojego miejsca w świecie opętanym przez Zło.

źródło opisu: Wydawnictwo C&T, 1993

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Roman Dłużniewski | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Smutna historia o żydzie, który usiłuje znaleźć swoje miejsce na ziemi po Zagładzie. Poznał Polskę, w czasie wojny poznał Sowiety a w końcu przez Monachium dotarł do Stanów. Lecz tu nie skończyły się jego problemy. Dla miłośników Singera.

Miłosz | 2016-01-06

Po „Pokutnika” sięgnąłem po lekturze „Statku” mojego ulubionego Łysiaka. W porównaniu do tej drugiej, słusznie oznaczonej tu tagiem kobiety, o płci pięknej w „Pokutniku” jest mniej. Można jednak wyłowić parę ciekawych cytatów, co też zrobił Baldhead przytaczając u siebie ciekawy fragment. Mnie sposobały się słowa: „Tak jak wszyscy współcześni mężczyźni, uważałem się za eksperta w budzeniu kobiecych uczuć”. Brzmi znajomo? Komu się kiedyś nie wydawało, że posiadł cząstkę wiedzy tajemnej w tym zakresie? Kto nie poczuje się ekspertem, jeśli go w roli takiego postawić prosząc o radę? M.Kozak, „Renegat”: „Traktuj ludzi lepiej, niż na to zasługują, a zrobią wszystko, żeby sprostać semu nowemu wizerunkowi – westchnął filozoficznie – stara prawda”. Uwielbiam dobre cytaty. To, ile ich mogłem z danej książki wypisać, to jeden z lepszych dowódw że warto było ją czytać. Wypisując, mam niesamowite poczucie swojej produktywności. Nikt tego za mnie nie zrobi, bo dobre cytaty dla każdego są inne....

Edyta | 2016-11-17
Novvyczka | 2016-11-01