Odlot ćmy

Wydawnictwo: RW2010
Danway

Opowiadanie o "dirty love", toksycznym uczuciu, od którego bohaterka nie umie się uwolnić. Czasem czuje się zbrukana tą chorą miłością, erotyczną fascynacji bez przyszłości, perwersyjnymi żądaniami, ale nie umie odmówić. Nie potrafi, a może nie chce odejść, zapomnieć. Są faceci, z którymi można przeżyć szaleńczą przygodę, a nawet euforyczne zauroczenie, i tacy, za których wychodzi się za mąż. Nie da rady połączyć jednego z drugim. Trzeba dokonać wyboru.

źródło opisu: http://www.rw2010.pl

źródło okładki: http://www.rw2010.pl

Agnieszka | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

"Odlot ćmy" to krótkie acz bardzo przejmujące i emocjonalne opowiadanie o toksycznej, obezwładniającej miłość. Młoda dziewczyna pozostająca w stałym związku, co więcej mająca plany zawarcia związku małżeńskiego pewnego dnia poznaje chłopaka, który zawładnął nią bez reszty.
Dziewczyna lgnie do niego jak ćma do ognia.Młodzieniec jednak nie kocha jej. Nie wierzy w miłość.Jest tzw. wolną duszą. Pragnie wolności i swobody, a miłość według jego przekonań tylko tę wolność odbiera.Spotyka się z naszą bohaterką tylko po to by uprawiać z nią sex. Manipuluje nią.
Wszystko musi być tak jak on tego chce i kiedy chce. Spotyka się z wieloma kobietami i choć nie ukrywa tego zaślepiona dziewczyna nie potrafi z niego zrezygnować.Jest sterowana tym chorym uczuciem jak bezwolna marionetka.
Dokąd to destrukcyjne uczucie ją zaprowadzi? Czy uda jej się uwolnić od toksycznej miłości? Czy może zdarzy się coś czego nikt by się nie spodziewał?

Zdecydowanie polecam to opowiadanie każdej młodej dziewczynie...

Danway | 2013-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Po raz drugi udało mi się spotkać z twórczością Veronique Wolf, autorki opowiadania "Moja mama pije". Obecnie przeczytałem jeszcze krótsze opowiadanie (liczące zaledwie 17 stron), ale wcale nie gorsze.

Główną bohaterką jest ustabilizowana emocjonalnie dziewczyna, która posiada już plany życiowe. Chce zostać żoną niejakiego Pawła. Jednakże w momencie, gdy poznała Michała jej dotychczasowe życie legło w gruzach. Dziewczyna zakochuje się, lecz bez jakiejkolwiek wzajemności. Mimo wszystko bohaterka nieustannie lgnie do ukochanego, a ten, będąc wolnym strzelcem, traktuje ją jak mu się tylko spodoba.

Przyjaciele próbują jej wyperswadować, że to wszystko nie ma sensu, że to do niczego nie prowadzi. Lecz nawet to nie pomaga. Co gorsza dziewczyna wie, że nie robi dobrze, ale nijak z tym nie walczy. Ciągle żyje w nadziei, że jej ukochany Michał zmieni się tylko dla niej.

Mimo, że opowiadania ma zaledwie 17 stron to bardzo mnie zaskoczyło i przypadło do gustu. Teraz z niecierpliwością...

Ania | 2014-10-22
Przeczytana: 22 października 2014

Krótkie, ale jakże treściwe opowiadanie.
Bezpretensjonalnie o zniewalającym uczuciu, które sprawia, że kobieta, niczym ćma lecąca do światła, zmierza do autodestrukcji.
Ciekawe zakończenie dające pretekst do rozmyślania "co by było, gdyby...".
Bardzo mi się podobało.

ForeverYoung | 2013-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2013

Krótkie aczkolwiek wciągające opowiadanie o trudnej, toksycznej miłości młodej dziewczyny do Michała - chłopaka, który jak sam mówi, nie kocha nic oprócz wolności. On traktuje ją tylko jak zabawkę/marionetkę, a ona się temu poddaje marząc, że może odwzajemni uczucie, którym go darzy, że może uda jej się go zmienić.. Ciekawe, zaskakujące i refleksyjne. Warto przeczytać.

Ela | 2014-04-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Nie widzę geniuszu. Nie zostałam zachwycona, uwiedziona, poruszona.

Niewątpliwym plusem jest fakt, że książka ta ma jedynie 17 stron. Więc czyta się ją szybko i nie zajmuje na długo czasu. Na długo też nie zostanie w mojej głowie.

Znałam takiego "Michała", a mimo to jednak książka nie wwierciła się we mnie.
Może gdyby temat został podjęty głębiej, może gdyby uczucia bohaterki były mocniej zaakcentowane. Nie wiem, czegoś tu brak.

A może ja po prostu za mało czasu jej poświęciłam, za mało poświęciłam jej myśli. Ale z drugiej strony, to nie była historia by robić jej więcej miejsca w głowie.

Czytelnik_Anonimowy | 2013-03-23

Spokojnie można polecić. Bardzo udane opowiadanie. Podobało mi się.

Alex | 2016-03-26
Przeczytana: 26 marca 2016