Potworny papież tom 1. Della Rovere

Le pape terrible tome 1. Della Rovere
komiksy
francuski
Regalia

Rzym, początek XVI wieku. O tron stolicy Piotrowej toczy się bezwzględna walka pomiędzy licznymi koteriami i stronnictwami, które są gotowe na wszystko, byle tylko zrealizować swe polityczne cele.

źródło okładki: http://www.editions-delcourt.fr/catalogue/bd/le_pa...»

Beremis | 2014-12-29
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Czytając pierwszy tom komiksu Borgia postanowiłem poszukać innego stworzonego przez Jodorowsky. I bardzo kiepsko trafiłem. Tutaj mamy swoistą kontynuację wydarzeń z komiksu Borgia, na tron papieski siada następca, po nagłym zgodnie Borgii. I w dwóch tomach mamy prostą do bólu fabułę, w której pierwsze skrzypce grają homoseksualne skłonności papieża. I niczym innym się nie różni od wcześniejszej serii. Fabuła tragiczna, kreska starająca udać lepszą niż jest. Nie warto.