Pisma prozą

Kamasz | 2013-12-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Miło i pięknie, ale w zetknięciu z opowiadaniami Becketta człowiek wychodzi martwy. Nie bardzo wiadomo gdzie się podziać - albo nie możemy złamać klucza do opowiadania, nie mamy pojęcia o czym ono do diaska jest, albo zachwycamy się skrajnym pesymizmem i przerażającą matematyką Noblisty. Wszystko przemyślane, wyliczone, zaskakujące. A odbiorca się trudzi, szuka odpowiedzi.

Być może jest to arcydzieło, ale nie wszystko (nie wiem nawet czy połowę) rozumiem, więc strach oceniać.

| 2016-01-02

Nieporównywalne z niczym. Poszczególne obrazy wracają nawet po wielu latach i zmuszają do stawiania pytań wciąż na nowo, pytań... o to co jest. Bo przecież jedyne co orzec można z całą pewnością to to - że się odniosę do słów samego autora - że "coś się toczy własnym "...

jussi777 | 2017-02-22
Zib | 2017-02-15