Mr. Darcy's Diary

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jane Austen Heroes". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sourcebooks
9781402208768
angielski
Sperare

Mr. Darcy's Diary presents the story of the unlikely courtship of Elizabeth Bennet and Fitzwilliam Darcy from Darcy's point of view.

źródło opisu: Sourcebooks Landmark, 2007

źródło okładki: Google.pl

Renfri | 2014-08-27

Lekka, niezobowiązująca, doskonała na weekendowe popołudnie. Czyta się łatwo. Być może książka spodobała mi się dla tego, że jestem rozkochana w uniwersum stworzonym przez Jane Austen. Tę pozycję z czystym sumieniem mogę polecić osobą takim jak ja- które po przeczytaniu ostatnich stron "Dumy i uprzedzenia" nie czuły się jeszcze gotowe na rozstanie z bohaterami.
"Mr. Darcy's Diary" ukazuje historię z punktu widzenia samego Darcy'ego, to on tutaj jest narratorem. Już samo to jest dosyć atrakcyjne- która czytelniczka nie mażyła o tym aby zobaczyć jak wygląda wnętrze głowy pochmurnego gentelmana? Autorka ponadto rozszerzyła powszechnie znaną historię o opis paru dodatkowych miesięcy,oferując czytelnikowi wgląd w życie nowo poślubionej pary w ich wsólnym domu, Pemberly.
Podsumowując, zaryzykuję stwierdzenie, że książka zadowoli wszystkich spragnionych wizji małżeńskiego szczęścia Darcy'ego i Elizabeth, jak również smakoszy puszystej sielanki wszelakiej maści.

Ps. Trzeba jednakże...

Kasia | 2014-06-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, MAM :P
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Bardzo przyjemna i wciągająca książka. Przeczytałam ją w jeden dzień.

rdest | 2015-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2015