Żółty balonik

Tłumaczenie: Olga Nowakowska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Le secret du ballon jaune
zazanka

Książeczka dla dzieci. Tytułowy żółty balonik trafia w ręcę znudzonej dziewczynki. Do balonika przywiązany jest liścik od innej dziewczynki - jej rówieśniczki z tego samego miasta. Główna bohaterka, Dorotka wraz z bratem postanawiają odnaleźć autorkę listu i właścicielkę żółtego balonika.

źródło opisu: opis właśny

źródło okładki: zdjęcie własne

zazanka | 2012-12-26
Przeczytana: 1988 rok

Plessis Francja. Lata sześdziesiąte. Właśnie zaczynają się wakacje. Ale dziesięcioletnia Dorotka siedzi smutna na balkonie obserwując przedwyjazdowe zamieszanie przed swoim domem, bo ona w odróżnieniu do wszystkich swoich koleżanek nigdzie w te wakacje nie wyjedzie. Nagle na balkonie pojawia się żółty balonik z przywiązanym liścikiem "Mieszkam w Plessis. Mam prawie 11 lat i okropnie się nudzę. Czy chcesz zostać moją przyjaciółką? Helunia." Ale liścik nie ma adresu nadawcy. Zaczynają się wakacyjna przygoda - poszukiwania tajemniczej Heluni...

Jedna z pierwszych książeczek jakie przeczytałam. I jedna z ulubionych z dzieciństwa.

Polecam przeczytać swoim dzieciom. Warto chociażby ze względu na język, którego w nowych publikacjach nie znajdziemy.

anaso | 2016-10-12

Cóż za wspaniała "prawie detektwistyczna" książka dla dzieci i dorosłych. O wartości przyjaźni międzypokoleniowej, o wytrwałości w postanowieniu, o walce z samym sobą. Nie brakuje tutaj humoru, przyjemnie się czyta.

Asthenia | 2017-01-08
Monika | 2015-08-13