On i ja t.3

religia
Ajeja

Trzytomowa książka jest swoistym duchowym pamiętnikiem, w którym zapisany jest wewnętrzny dialog duszy z Jezusem Chrystusem. Gabriela zapisywała słowa wewnętrzne - jest to zjawisko znane w dziejach mistyki chrześcijańskiej - pochodzące nie od niej samej, nie z jej fantazji, lecz od samego Chrystusa. Niejednokrotnie były to odpowiedzi na pytania związane z konkretnymi sytuacjami, trudnościami czy problemami, które wtedy przeżywała. Z tych zapisków odsłania się postać tego samego Mistrza, który usiadł kiedyś w Betanii na podwórku domu Łazarza i Marty, z Marią u Swych stóp i prowadzi z Czytelnikami dalszy ciąg dialogu tam zapoczątkowanego na temat poszukiwania owej najlepszej cząstki (Łk 10, 42), której jedynie w życiu potrzeba.

źródło opisu: http://www.michalineum.pl/oferta.php?co=558&ro=

źródło okładki: http://www.michalineum.pl/oferta.php?co=558&ro=

Konwalia | 2014-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Wobec słów Jezusa (a w zasadzie wszystkie trzy tomy są Jego słowami) wszelki komentarz wydaje się nie na miejscu.

renka | 2015-09-17
Na półkach: Przeczytane, Religijne, 2015
Przeczytana: 15 września 2015

Każda z części uczy głębokiej, osobistej relacji z Bogiem. Pokazuje, że On może i chce być dla mnie jak najbliższy i najwierniejszy Przyjaciel, a ja mogę nawiązać z Nim intymną, szczególną więź i przeżywać codzienność w najściślejszej obecności Boga.

Jutciak | 2016-10-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia