Msza Święta

Wydawnictwo: WAM
religia

Refleksje wybitnego liturgisty, ks. B. Nadolskiego, mają pomóc nam zrozumieć istotę Mszy świętej - "serca chrześcijaństwa"; mają pomóc nam odkryć na nowo piękno Eucharystii. Dzięki tej niewielkiej książeczce możemy uświadomić sobie, że Msza święta jest jedną wielką całością, jest jednym wydarzeniem. Mamy zrozumieć, że uczestniczymy w Eucharystii nie po to przede wszystkim, by być lepszym, ale by Bóg był więcej miłowany. Mamy patrzeć na Niego, mamy zachwycać się Jego Miłością. Przychodzimy na Mszę świętą dla Niego samego, by zachwycić się Jego Wielkością, Jego Pięknem, by zanurzyć się w Jego Wszechmocy. W czasie Ofiary Eucharystycznej trzeba nam uciekać od siebie, od zajmowania się swoimi sprawami; trzeba być całym dla Boga, którego pasją jest człowiek i jego szczęście. W Eucharystii wkraczamy w świat miłości, w którym Drugi liczy się przede wszystkim.

źródło opisu: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=6665

źródło okładki: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=6665

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!