Nie bądźcie moimi sędziami

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rosner i Wspólnicy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rosner i Wspólnicy
978-83-60336-37-3
historia
kiniol89

Książka jest wywiadem-rzeką. Rozmowy z Mieczysławem F.Rakowskim były nagrywane od lipca do października 2008 r. Ostatnie spotkanie miało miejsce na kilkanaście dni przed śmiercią Rakowskiego. Jego rozmówcy - dziennikarz oraz profesor nauk politycznych, działacz opozycji demokratycznej od 1968 r. - zadają pytania dotyczące spraw ważnych i bolesnych: stanu wojennego, wzlotów i upadków politycznej kariery, odpowiedzialności za PRL-owską propagandę, tajemnicy fenomenu "Polityki", ale także osobistej ceny kariery dziennikarskiej i politycznej, czyli problemów rodzinnych. Z rozmów wyłania się bardzo emocjonalnie widziany i przedstawiony obraz powojennej historii Polski. To ważny głos w dyskusji o losach Polaków w ostatnim półwieczu

źródło opisu: http://www.riw.pl/index.php?catid=1&pid=98

źródło okładki: http://www.riw.pl/index.php?catid=1&pid=98

Kuba | 2016-01-28

Fajnie pamiętać o tym, że świat nie jest czarno- biały, a co za tym idzie warto wstrzymać się z wygłaszaniem opinii na jakiś temat, po poznaniu stanowisk obu stron. Ta książka stara się przybliżyć punkt widzenia posła Rakowskiego. Mój problem polegał na tym, iż jestem młodym człowiekiem, urodzonym w (szumnie nazwanej) odrodzonej Polsce, więc wiele osób wspomianych w książce jest mi zupełnie anonimowych (mimo załączonego słownika, z krótkimi opisami poszczególnych postaci), dlatego też niewiele z tej pozycji wyciągnąłem. Oceniam książkę przecietnie (nie moge stwierdzic, że jest zła ani dobra ze względu na powyższy problem), ale myślę że starszym czytelnik odnajdzie się w niej bez problemu.

miguelm75 | 2017-11-29
KarolBartłomiej | 2017-08-28