Książka Roku 2018

Filozofia światła Edyty Stein

83-7015-765-3

"Szkice o myśli i życiu Edith Stein - uczennicy twórcy kierunku fenomenologicznego w filozofii, Edmunda Husserla, karmelitanki i działaczki społecznej, ofiary holokaustu i świętej patronki europy. Niniejszy tom esejów z jednej strony wskazuje miejsce myśli Edyty Stein w dziejach i teraźniejszości historii kultury i rozumienia przez ludzkość tego, czym jest człowiek; z drugiej zaś stara się ukazać samą ludzką naturę i kondycję - przyczynić się do rozproszenia mroków narosłych w naszej epoce dokoła fundamentalnych problemów." Andrzej Półtawski

źródło opisu: Wydawnictwo św. Wojciecha, 2006

źródło okładki: Wydawnictwo św. Wojciecha