Przysięga Smoka

Wydawnictwo: Książnica
Dragon's Oath
wampiry, dom nocy, Cast
Wyimaginowana

Zanim Bryan Lankford przybrał imię Smoka i został mistrzem szermierki, był zwykłym adeptem Domu Nocy: młodym, niezwykle utalentowanym i... zakochanym. Jednak popełnił błąd, który wiele go kosztował. Przysięga Smoka to opowieść o gorącej miłości i obietnicy, która na zawsze odmieni życie Lankforda oraz wpłynie na losy Zoey i jej przyjaciół.

źródło opisu: Książnica, 2013

źródło okładki: http://zabookowani.pl/ksiazki/przysiega-smoka-261.html?category=24

wiejskifilozof | 2015-06-11

Tak, od czasu do czasu biorę się za czytanie takich książek.Książek szybkich i bardzo.Ale to bardzo lekkich.Zawsze potem się dziwie, że chciało mi się czytać.
Przysięga Smoka,to książka napisana na szybkie czytanie.
Akcja trzeba przyznać, jest nawet dobra.Magia,opisy władania mieczem.
Jest to książka na ranek i popołudnie.
Ale ze względu na to dobrą akcję, dam sporo gwiazdek.

młoda_pisarka | 2014-05-05
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

NAJWAŻNIEJSZA OBIETNICA ŻYCIA...

W tym krótkim opowiadaniu z serii "Dom Nocy"... nie mogłam się doszukać stylu autorek. Cała historia została napisana ze smakiem, jest lekka i przyjemna w odbiorze. Jednakże... prostota języka i nieskomplikwana historia są... oklepane.

Co nie zmienia faktu, że gdyby cała seria "Dom Nocy" została napisana tak, jak ta krótka nowelka zjednała by ona sobie o wiele, wiele więcej sprzymierzeńców. Podkreśla to jednak również, że Panie Cast sprawdzają się na krótkich dystansach, a nie na długich. W książce takiej, jak "Prysięga Smoka" nie ma miejsca na zanudzanie jak w przypadku opowieści o Zoey i paczce jej znajomych.

Ogólnie... polecam. Lekko spędzone dwie godzinki :)

Hinoto | 2013-11-24
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Przeczytałam wszystkie dostępne tomy sagi "Domu nocy", dlatego historię poboczną "Przysięga Smoka" uznałam za obowiązkową. Nie zawiodła moich oczekiwań, aczkolwiek mogła by być nieco dłuższa i szczegółowa. Wszak historia Smoka i jego ukochanej Anastasii jest niezwykle dobrym materiałem na powieść.
W książce poznajemy młodego Smoka jeszcze jako człowieka, krótko przez naznaczeniem. Autorki przybliżyły genezę jego buntu, choć mogłyby więcej napisać o nim zanim poznał Anastasię.
Historia miłości nauczycielki i adepta nie powaliła mnie na kolana, prawdę mówiąc spodziewałam się więcej. Te postacie bardzo podobały mi się w sadze, choć wiadomo było o nich niewiele. Może nie było potrzeby uchylać rąbka tajemnicy? To każdy może ocenić po przeczytaniu tej niewielkiej książeczki.
Czy polecam? Dla fanów serii "DN" to pozycja obowiązkowa, bo nawiązuje do ważnych wydarzeń i uzupełnia obraz postaci z sagi. Wydaje mi się, że osobie, która nie czytała nigdy o przygodach Zoey i spółki ta książka...

tygrysica | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

Przysięga Smoka - Kristin Cast

Jest to pierwsza nowelka z cyklu Dom Nocy (których recenzja będzie za jakiś czas). Powiem wam szczerze, że długo zbierałam się do przeczytania, ponieważ nie za bardzo przepadałam za smokiem, a po śmierci Anastazji tym bardziej. Jednak sięgnęłam i za nic nie żałuje! Książka jest piękna. Opowiada o tym jak smok z miłości zmienił się z aroganckiego, flirciarza, w oddanego i wiernego swojej kapłance - Anastazji. Ukazuje nam również to dlaczego Bryan tak bardzo oszalał po śmierci ukochanej, na punkcie kruków prześmiewców. Nie jedynym powodem była śmierć Anastazji. Autorki wykreowały całkowicie inną postać niż...

Esmezja | 2013-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2013

Książkę czyta się szybko. Przeczytałam ją w niecałą godzinę, jednak ta godzina sprawiła, że zaczęłam postrzegać mistrza szermierki w Domu Nocy zupełnie inaczej. Książka opowiada o tym, jak Bryan Lankford (tak miał na imię Bryan) trafił do Domu Nocy Tower Grove, przyjął imię Smoka, zakochał się w Anastasii oraz to jak fatalny popełnił błąd darując komuś życie (ale o tym się dowiecie, gdy sami przeczytacie tę książkę). Nie trzeba się wysilać przy jej czytaniu, a do tego śliczne rysunki sprawiają, że i oko się cieszy. Po tej lekturze mogę stwierdzić, że chyba polubiłam Smoka Lankforda. Bądźcie wszyscy pozdrowieni!

dzosefinn | 2013-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2013

Po długiej przerwie znów wkroczyłam w świat wampirów, fantastycznego i przepełnionego magią Domu Nocy. Jest ona dla mnie jedną z nielicznych serii, do której mam ochotę powracać nieprzerwanie. Może i dla niektórych może się ona wydawać niskich lotów, ale powiedzmy sobie szczerze. Jej głównym celem jest rozrywka. Ma być lekka, miła i przyjemna. I taka oto jest.
Przysięga Smoka to uzupełnienie cyklu o Domu Nocy. Dzięki tej opowieści cofamy się w przeszłość, a konkretnie do I poł. XIX wieku, do młodości Bryana Lankforda oraz młodziutkiej profesorki Anastasii. Akcja zaczyna się tak naprawdę od momentu wydziedziczenia średniego syna za karygodne i aroganckie zachowanie oraz od nakazu wygnania z rodzimego kraju. Jednak los dla młodego mężczyzny przygotował inny scenariusz. Zostaje naznaczony i tym samym staje się wolny oraz rozpoczyna nowe życie pod znakiem smoka…
Dzięki tej krótkiej historii mamy możliwość poznać legendarnego mistrza szermierki za czasów, tzw. „szczenięcych” i...

Lunatyczka | 2013-04-28
Przeczytana: 21 kwietnia 2013

Ciekawe ujęcie historii Smoka Lankforda, napisane w nieco innym stylu niż cały cykl Domu Nocy, można by powiedzieć że na wyższym poziomie, cykl Domu Nocy pisany w ten sposób zdecydowanie zyskał by lepsze opinie...

marcia | 2014-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Po ukończeniu wszystkich dostępnych w Polsce książek z cyklu "Dom Nocy" sięgnęłam po książkę pod tytułem "Przysięga smoka".
Jak każdy fan tej serii za pewnie wie smok to nie kto inny jak mistrz szermierki z Domu Nocy w Tulsie Bryan Lankford.

Bryan od dziecka wykazywał ogromne zdolności w posługiwaniu się mieczem, a przy tym był arogancki i lekkomyślny. Właśnie dlatego jego ojciec hrabia Lankford wydziedzicza go i każe opuścić rodzinną Anglię. W tym momencie Bryan zostaje naznaczony i przybiera nowe imię smok.

W swym Domu Nocy zostaje mistrzem szermierki (nigdy nie został nim adept), a także zakochuje się w młodziutkiej nauczycielce zaklęć Anastasi, która jest pacyfistką, dlatego trudno jej jest być z kimś takim jak smok. No cóż miłości się nie wybiera!

Książka jest bardzo cieniutka, co moim zdaniem zdecydowanie odbiera jej na wartości. Szkoda, gdyż widzę w niej ogromny potencjał i gdyby jeszcze trochę popracować nad wątkami i dialogami to byłaby naprawdę bardzo fajna...

Ana Pierce | 2013-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2013

"Z Domu Nocy dowiadujemy się trochę o Smoku, a jednak zawsze pozostawała jakaś tajemnica jak choćby fakt, dlaczego takie nietypowe imię! Na szczęście w "Przysiędze Smoka" znalazłam odpowiedzi na wszystkie moje pytania, a nawet więcej.

Poznajemy młodego Smoka, który nijak nie ma się do bohatera znanego nam z perypetii Zoey, co już samo w sobie jest zaskoczeniem. Jednocześnie mamy też wgląd w myśli i historię jego ukochanej, profesor Anastasii. Przy okazji autorki pomyślały też by przedstawić nam choć trochę, jakie panowały realia w dziewiętnastowiecznym Domu Nocy oraz jak wtedy wampiry koegzystowały z ludźmi. Nie brakowało, też ciekawej akcji."

Pełna recenzja na http://i-tell-you-a-story.blogspot.com/2013/06/przysiega-smoka-pc-cast-kristin-cast.html#more zapraszam :)

wolfie | 2013-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2013

"Przysięga Smoka" to historia Bryana "Smoka" Lankforda opowiadająca o jego przeszłości, kiedy jeszcze był adeptem Domu Nocy.
Opowiadanie jest krótkie i przyjemne, utrzymane w zupełnie innym stylu niż przygody Zoey i jej przyjaciół. Ciekawy dodatek do całego cyklu "Dom nocy".
Warte przeczytania.

Loved