8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Rytm śmierci
literatura faktu
Miedzianowska

Publikacja zawiera wstrząsające relacje byłych więźniów obozów koncentracyjnych ukazujące dramatyczną walkę o przeżycie w nazistowskich ,,fabrykach śmierci”. Tam wszechobecna i przeznaczona każdemu więźniowi była śmierć, a jednak im udało się przeżyć... W zawartych tu wspomnieniach rysuje się złożona problematyka funkcjonowania człowieka skazanego na śmierć, ze wszystkimi odcieniami stanów ducha i ciała i rozmaitymi mechanizmami obronnymi. Zrekonstruowano tu także okoliczności heroicznej obozowej śmierci Ojca Maksymiliana Kolbe, dziś świętego kościoła katolickiego.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl

Miedzianowska | 2012-12-25
Przeczytana: 2011 rok

Wstrząsająca, prawdziwa .. warta przeczytania !!!

Agula | 2014-12-20
lucha | 2013-06-03