Sir Alex Ferguson. 25 lat w Manchester United.

Tłumaczenie: Jerzy Sadek
Wydawnictwo: Vesper
Life with Sir Alex. A Fan's Story of Ferguson's Years at Manchester United.
978-83-7731-134-9
Alicja

Jest to opowieść o jednym z największych klubów piłkarskich na świecie, prowadzonym przez jednego z najwybitniejszych trenerów piłkarskich epoki. Ale książka ta opowiada również o tym, co oznacza bycie fanem Manchester United przez wspaniałe 25 lat panowania sir Alexa Fergusona, zarówno w najradośniejszych, jak i najtrudniejszych chwilach. W listopadzie 1986 roku Ferguson otrzymał zadanie...

W listopadzie 1986 roku Ferguson otrzymał zadanie przywrócenia byle jakiemu, nękanemu przez pijackie ekscesy klubowi dawnej świetności z czasów Besta, Charltona i Lawa. Przetrwawszy najgorsze, Ferguson przez 25 lat zdobył z United 12 mistrzostw ligowych, pięć Pucharów Anglii, dwa Puchary Europy oraz tytuł szlachecki. Jego panowanie było i jest nieustannym dramatem odgrywanym przez graczy z dwóch piłkarskich pokoleń.
Od Robsona, Hughesa, Bruce`a i Cantony po Schmeichela, Keane`a i Giggsa, Ronaldo, Rooneya i Scholesa - drużyny Fergusona zawsze dostarczały emocji, o jakich inne kluby mogą tylko marzyć. Sam Ferguson stał się instytucją, łącząc surowy, wymagający profesjonalizm z osobistym urokiem i elokwencją, które postawiły go na czele zmagań piłkarskich przez niemal trzy dekady.
Książka jest nie tylko hołdem dla trenera i jego drużyn, ale i pełnym namiętności opisem przywiązania kibica do klubu w każdych okolicznościach, w które niekiedy aż trudno uwierzyć.
Will Tidey jest dziennikarzem sportowym pisującym w ESPN Soccernet, Eurosport-Yahoo! i Bleacher Report. I wielkim fanem Manchester United.

Viaar | 2017-01-13
Na półkach: Sport

Ciekawa lektura opisana okiem kibica/dziennikarza, który opowiada o chwili przybycia Sir Alexa Fergusona do Manchesteru United i tego, jak zespół się zmieniał. Pięknie opisane są w niej transfery do zespołu, jak i odejścia zawodników, sporo znajdziecie w niej opowieści o Beckhamie czy Cantonie. Osobiście polecam tą pozycję, ze względu na lekki język, którym posługiwał się autor.

FCBTVpl | 2016-01-05
Na półkach: Posiadam

Sir Alex Ferguson był trenerem manchesteru United nieprzerwanie od 1986 roku aż do 2013 roku. Przez ten jakże długi czas wygrał 13 Mistrzostw Anglii, 5 Pucharów Anglii, 4 Puchary ligi, 10 Tarcz Wspólnoty, 2 Puchary Europy, Puchar Zdobywców Pucharów, Superpuchar Europy, Puchar Interkontynentalny, Klubowe Mistrzostwa Świata. Dodając do tego sukcesy z Aberdeen i indywidualne oraz zdobycie tytułu szlacheckiego czyni go jednym z najlepszych i najbardziej utytułowanych trenerów w historii piłki nożnej.

Książka Willa Tidey "Sir Alex Ferguson. 25 lat w Manchesterze" została wydana z tej właśnie tytułowej okazji, w 2012 roku.

Książka zaczyna się od przedmowy i wstępu autora. Jest podzielona na cztery części opisujące 25 lat Fergusona od 1986 do 2011 roku. Lekturę kończą tytuły zdobyte przez Fergusona przez te 25 lat i podziękowania. Autor zaznacza, że ma nadzieje na napisanie uzupełnienia tej książki.

Czytając książkę dowiadujemy się kilku istotnych informacji o autorze. Jest wielkim...

Marazik | 2014-04-18
Przeczytana: 08 czerwca 2013

Fajna książka dla fanów zespołu. Dużo ciekawostek można się dowiedzieć O Fergusonie oraz klubie.

Kubakam99 | 2017-09-06
Mateusz Wesołowski | 2017-07-06