978-83-927666-3-6
historia
Zdachu

Ta monumentalna praca jest lekturą obowiązkową dla każdego miłośnika historii Łodzi. Publikacja zawiera 40 reprodukcji map i planów Łodzi z lat 1793-1939. Reprodukcje wydrukowane zostały na rozkładanych planszach, co ułatwia czytelnikom odnalezienie nawet niewielkich szczegółów zabudowy dawnej Łodzi. Książka pozwala prześledzić rozwój urbanistyczny włókienniczego miasta na przestrzeni prawie 150 lat. Nowe dzielnice, zmieniające się nazwy ulic, powstające w zawrotnym tempie fabryki - to wszystko można zaobserwować analizując zamieszczone tutaj plany. Każda mapa uzupełniona jest opisem, w którym podane są informacje o strukturze społecznej i liczbie ludności w danym okresie.
Całość pracy wzbogacona jest wysokiej jakości kolorowymi zdjęciami lotniczymi współczesnej Łodzi.

źródło opisu: http://odk.pl/lodz-na-mapach-1793-1939,18958.html

źródło okładki: źródło własne