O szewczyku Łukaszku co szył buty dla ptaszków

Wydawnictwo: Wydawnictwo Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek
szewc, buty, ptaki
Cytrynka

Wierszowana bajka dla dzieci. "Co tam stuka?... Co tam puka?... Buty szyje szewczyk Łukasz! A gdzie szyjesz, Łukaszu? Na dziurawym poddaszu! A dla kogo Łukaszu? Dla wesołych, dla ptaszków!" Ilustracje Kazimierz Grus. Grus był znany z tego, że potrafił oddać po mistrzowsku charakter poszczególnych zwierząt, a szczególnie jego umiejętności w tej dziedzinie odsłoniły się w rysunkach...

Wierszowana bajka dla dzieci.
"Co tam stuka?... Co tam puka?...
Buty szyje szewczyk Łukasz!
A gdzie szyjesz, Łukaszu?
Na dziurawym poddaszu!
A dla kogo Łukaszu?
Dla wesołych, dla ptaszków!"

Ilustracje Kazimierz Grus.
Grus był znany z tego, że potrafił oddać po mistrzowsku charakter poszczególnych zwierząt, a szczególnie jego umiejętności w tej dziedzinie odsłoniły się w rysunkach przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Grus stał się znany jako ilustrator popularnych książek dla dzieci i młodzieży, m.in Marii Kownackiej "O szewczyku Łukaszku co szył buty dla ptaszków";

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jezier | 2013-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2013

Nie ukrywam, te punkty tylko dlatego, że o Łukaszku;)

Cytrynka | 2012-12-24
Misieńka | 2017-01-07