Imperium Karola Wielkiego

Tłumaczenie: Beata Spieralska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miniatury Historyczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
L'empire de Charlemagne
Frankowie, średniowiecze, 8-9 wiek,
historia
Ivomir

Karol Wielki, najsłynniejszy z królów dynastii karolińskiej, uważany jest za jednego z prekursorów jedności europejskiej. To bowiem pod jego berłem nasz kontynent zważywszy oczywiście na ówczesne konfiguracje polityczne oraz warunki naturalne stał się lądem bez granic, a rządy monarchy gwarantowały poddanym spokój, dobrobyt, stabilizację i pewność jutra. Niniejsza książka jest owocem refleksji nad europejskim wymiarem imperium Karolingów choć niejednolitego, to jednak połączonego w całość kulturą i religią. Autorka przedstawia kolejnych władców karolińskich oraz etapy rozwoju ich państwa; omawia też kwestie karolińskiej kultury europejskiej, roli chrześcijaństwa, ówczesnych elit politycznych, arystokracji oraz ówczesnych struktur społeczno-ekonomicznych. Dodatkową zaletą książki są dokumenty źródłowe, tablice genealogiczne oraz słownik terminów średniowiecznych.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie autorskie