Essential - 7 - Punisher

Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Essential". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mandragora
7 (16 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
83-60352-66-6
komiks
komiksy

Pierwsze przygody Punishera na 566 czarno-białych stronach! Czyli kolejny tom z serii essential! Frank Castle alias Punisher zaczynał jako postać drugoplanowa w serii the Amazing Spider-man. Szybko jednak zyskał sympatię czytelników i po zaledwie kilku gościnnych występach pojawił się w swojej własnej, regularnej serii. Niniejszym przedstawiamy początki tego niezwykłego mściciela. Jeśli...

Frank Castle alias Punisher zaczynał jako postać drugoplanowa w serii the Amazing Spider-man. Szybko jednak zyskał sympatię czytelników i po zaledwie kilku gościnnych występach pojawił się w swojej własnej, regularnej serii. Niniejszym przedstawiamy początki tego niezwykłego mściciela. Jeśli chcesz się dowiedzieć co sprawiło, że Frank Castle stał się Punisherem, musisz przeczytać ten album!

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Heatcliff | 2014-04-29
Przeczytana: 06 lutego 2014

Punisher nie ma takiej popularności, jak inni amerykańscy komiksowi herosi. Co prawda powstały o nim dotychczas trzy raczej średnie filmy fabularne, co dziwi, bo Punisher, to idealny bohater na doskonały film sensacyjny w stylu "Życzenia śmierci". Punisher nie posiada nadludzkich mocy, jest antybohaterem, ponieważ, w przeciwieństwie do innych superbohaterów, zabija tych, którzy sieją przemoc, przez co często wchodzi w konflikt z innymi obrońcami prawa, jak Spidermanem, Kapitanem Ameryką, czy Daredevilem. W komiksach z tymi bohaterami po raz pierwszy pojawiał się gościnnie. O ile u boku Spidermana, w komiksie o którego przygodach debiutował, w porównaniu z lekkością bycia i swobodą Człowieka Pająka, Punisher ze swą obsesją na punkcie wymierzania sprawiedliwości wypada dość sztywno i topornie, to już w pierwszym samodzielnym komiksie o swoich przygodach przypomina bohatera powieści Chandlera, nawiasem mówiąc, to jeden z najlepszych komiksów w tym albumie, ukazujący całą filozofię...

Szejk | 2015-05-09
Przeczytana: 12 lipca 2009

Grube tomisko pełne prostych, oldschoolowych historii z antybohaterem w roli głównej. Świetnie się czyta tego typu proste historie.

Czas na komiks | 2015-02-17
Na półkach: Przeczytane, Paweł

Album Essential Tom 1 zawiera w większości zeszyty Spider-Mana w których pojawiał się Frank, najczęściej jako oponent pajęczaka, oraz zeszyty już wydane pod tytułem Punisher #1-5. Treść albumu trudno ocenić jakoś całość, ponieważ niektóre z historii są po prostu śmieszne, inne już poważne i całkiem serio. Niektóre z zeszytów są warte wyróżnienia, mi chyba najbardziej przypadł do gustu Amazing Spider-Man #175, w którym Spidey z Punisherem wspólnie próbują odbić J. Jonaha Jamesona z rąk Hitmana. Pojawia się w nim kilka ciekawych faktów z życia Franka w formie krótkiej retrospekcji, a końcówka, w której Punisher staje przed trudnym wyborem (spokojnie bez spojlerów :P) jest naprawdę świetna. Przy okazji możemy zaobserwować, że Castle śmiga na pajęczynie nie gorzej od Parkera co mnie osobiście naprawdę rozbawiło :)

Cała recenzja na naszym blogu:

Oceniał: Paweł

ZadokAllen | 2014-05-08

Niestety rewelacji nie należy się spodziewać. Pierwsze komiksy o superbohaterach maja to do siebie że historie z ich udziałem są dość infantylne. Widać upływ czasu i to jak się przez ten czas zmienił sposób opowiadania historii obrazkowych. Mimo to warto zrobić sobie taką wycieczkę sentymentalną.

ven_detta | 2016-12-24
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, Komiks