Komiksy znalezione na strychu

Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
komiksy

Oddajemy głos autorowi: "Fin de Millennium, złoty okres komiksowej prasy kserowanej, formalnych eksperymentów i poszukiwania stylu, tego jednego, jedynego, rozpoznawalnego, który pozwoliłby czytelnikowi na pierwszy rzut oka powiedzieć - to narysował Skutnik. Teraz, dziesięć lat później, jak już wiem jak to się wszystko potoczyło, mogę z zupełnie innej perspektywy spojrzeć na tamte czasy i...

Oddajemy głos autorowi:

"Fin de Millennium, złoty okres komiksowej prasy kserowanej, formalnych eksperymentów i poszukiwania stylu, tego jednego, jedynego, rozpoznawalnego, który pozwoliłby czytelnikowi na pierwszy rzut oka powiedzieć - to narysował Skutnik. Teraz, dziesięć lat później, jak już wiem jak to się wszystko potoczyło, mogę z zupełnie innej perspektywy spojrzeć na tamte czasy i tamte zmagania z narracją komiksową. Połowy tych komiksów w ogóle nie pamiętałem, dlatego tym większe było moje zdziwienie, że ten materiał pomimo upływu czasu nadal się broni. Przynajmniej w moich oczach. Nie mogę co prawda powiedzieć że to moje początki, ale to są najwcześniejsze rzeczy które w ogóle nadają się do pokazania. To moje ostateczne rozliczenie z przeszłością, więcej trupów w szafie ani na strychu nie mam."

Zapraszamy do lektury!

źródło opisu: www.timof.pl

źródło okładki: www.timof.pl

ilo99 | 2017-01-21
Na półkach: Szkoda czasu
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Autor przedstawia swoje pierwsze komiksy, wyciągnięte z dna szuflady oraz wygrzebane spośród szpargałów. Cóż, jeśli mam być szczera, to niektórych rzeczy nie należy wyjmować na światło dzienne. Na dobrą sprawę tylko trzy: „Aparat” „Żywot Konstantego” oraz „Rzecz o konkursie audio tele” mają treść, nad którą warto się pochylić. Cała reszta to jakiś bełkot, i to niejednokrotnie wulgarny. Rysunkom daleko do eleganckiej, charakterystycznej kreski komiksów z serii Rewolucje. Są raczej namazane byle jak i o byle czym. Jednym słowem szkoda papieru na jakim wydrukowano to „dzieło” i żal czasu poświęconego na lekturę.

Amarakumaru | 2014-06-02

Dość abstrakcyjne poczucie humoru czyli tak jak lubię. Swoboda rysunku i róznorodność. Dobre na poprawę nastroju.

kendo777 | 2017-07-14
Na półkach: Komiksy