Rewolucje #01: Parabola

Cykl: Rewolucje (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
komiks, rewolucje,
komiksy

Wielka rewolucja techniczna to czas wspaniałych wynalazków, wybitnych umysłów i niesamowitych odkryć. Równocześnie to okres złych wynalazków, nieudanych doświadczeń, kuriozalnych pomysłów. Rewolucje opowiadają historie alternatywne, pomysły pojawiające się na jej kartach są fantastyczne, niemożliwe do zrealizowania w rzeczywistości. Album pokazuje wynalazki, które nie dotrwały do naszych czasów, zaginęły w niepamięci, lub okazały się czymś zupełnie innym niż w założeniu. Iście "rewolucyjny" album komiksowy.

Zamieszczona w albumie historia o rakiecie powstała na podstawie pomysłu Nikodema Skrodzkiego, zaś historie o dziecku i trumnie powstały na podstawie pomysłów Anny Jędrzejczak.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2004

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/galeria,2,716.html

Arthaniel | 2015-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Bełkot, w sumie o niczym. Chociaż może to ja jestem za głupi na takie komiksy, sam nie wiem. W każdym razie - pierwszy album skutecznie zniechęcił mnie do sięgnięcia po kolejne.

Henrietta_Weissmann | 2017-10-15
Na półkach: Przeczytane 2017