Gwałtownik Królestwa Bożego

978-83-7535-015-9
biografia, blachnicki, oaza
religia
aigimig

Historia uczy, iż prawdziwi bohaterowie żyją obok nas. Historia Kościoła z kolei dowodzi, że tuż przy nas są święci. Nie dostrzegamy ich, bo autentyczne bohaterstwo i świętość są subtelne, ciche i nie na pokaz. Być może dlatego tak rzadko dostrzegamy te cechy u osób, z którymi nam przyszło żyć i działać. Wielkość dostrzega się zazwyczaj w ogromie dzieła stworzonego przez bohatera lub po jego nadzwyczajnej śmierci. Moc ducha odczuwa się najczęściej, gdy świętego zabraknie wśród żywych.
(Marek Budziarek: Bohater i święty)

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-oaza.pl/ksiazka/gwaltownik-krolestwa-bozego

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-oaza.pl/ksiazka/gwaltownik-krolestwa-bozego

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!