Nie wracają na obiad

Wydawnictwo: Edipresse
978-83-7769-189-2
romans, klasyka
Amanda

To wciągająca opowieść o losach marynarzy i ich żon. Główny bohater, kapitan żeglugi wielkiej, mężczyzna w sile wieku ze schorowanym sercem, wyrusza w ostatni rejs, Po dopłynięciu do Gdyni porzuci morze i zacznie nowe życie. Jednakże spokój nie jest mu pisany. W Hongkongu dowiaduje się, że na statku podłożono bombę. Wybuch ma nastąpić za dwie godziny. Następuje ewakuacja, ale kapitan postanawia samotnie wytrwać na posterunku. Niepewna jego losu żona czeka na wiadomość.

źródło opisu: Edipresse, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Lenka | 2018-03-22
Przeczytana: 22 marca 2018

Smutna nadmorska opowieść. Bez wariej akcji, bez super bohaterów, ale mimo to ciekawa. Zakończenie może bez happy endu, ale dające ogromną nadzieję.

Kachusek | 2015-05-25
Przeczytana: 24 maja 2015

Książka bardzo w klimatach pani Fleszarowej, tematyka żeglugi morskiej, zmagań z żywiołem i maszyną oraz kobiet czekających na marynarzy i żyjących samotnie na lądzie. Tęsknota wpisana w tło..

Alina | 2014-08-11
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Do przeczytania w kilka godzin, najlepiej na plaży lub w czasie turystycznego rejsu statkiem. Ciepła, sympatyczna, wzruszająca lektura. Cieszę się, że Stanisława Fleszarowa Muskat wraca do księgarń.