Gra o tron

Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
4 047
1 294
A Game of Thrones
Strzelba

Światowy literacki bestseller w formie audiobooka.Gwiazdorska obsada, ksiązkę czyta kilkudziesięciu aktorów (m. in.: Robert Więckiewicz, Joanna Dereszowska, Agata Kulesza, Marian Dziędziel, Robert Gonera).Specjalne efekty dźwiękowe i ponad dwie godziny muzyki.Szlachetne rody zamieszkujące Zachodnie Krainy walczą o władzę. W grze o Żelazny Tron wygrywasz albo umierasz.Adaptacja kultowej epopei George'a R.R. Martina, wydanej nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo, to produkcja nie mająca sobie równych.R Światowy literacki bestseller w formie audiobooka.
Specjalne efekty dźwiękowe i ponad dwie godziny muzyki.

źródło opisu: zysk.com.pl

źródło okładki: zysk.com.pl

Zandi | 2019-09-20

Książka o wiele bardziej pokazuje pewne wątki dzięki czemu o wiele bardziej idzie się wczuć w klimat świata i walkę rodów o żelazny tron. Ciekawiej jest też poprowadzony wątek Nocnej Straży, bowiem w ekranizacji wydaje się on nijaki natomiast w samej książce jest poprowadzony idealnie i naprawdę wciąga tak samo wątek Deneryss.Zdecydowanie polecam książkę każdemu kto lubi średniowiecze, historię Anglii czy spiski intrygo okraszone magią

Albertyna | 2019-09-18

Wysłuchane w formie słuchowiska, które nagrane zostało naprawdę dobrze. Świetnie dobrane głosy czytających. Prawdziwa magia na wiele głosów, polecam wysłuchanie, a że książka jest bardzo dobra to świetnie się czyta, świetnie się słucha, świetnie się ogląda.

DarkoNebrasca | 2019-09-17
Przeczytana: 2007 rok

Nie ma się co rozpisywać. Martina czytałem ponad dekadę temu, geniusz świata fantasy, mistrzowskie intrygi, postaci, bitwy... niestety szkoda, że powieść wciąż nie jest dokończona, w dodatku została wyprzedzona przez serial... to wszystko zabiło tę piękną historię. Ale jeśli chodzi o ocenę samej historii i sposobu jej przedstawienia to oczywiście 10/10.

Wiedzmin | 2019-09-10

super książka

Maxin | 2019-09-05

najpierw oglądałam serial a później zabrałam się za czytanie. I muszę stwierdzić że książka jest jak dla mnie trochę gorsza niż serial

Narish | 2019-08-25
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

Po książkę sięgnęłam po obejrzeniu wszystkich sezonów serialu. Nie żałuję – łatwiej mogłam odnaleźć się w rozbudowanym świecie wykreowanym przez Martina i zamiast zastanawiać się kto jest kim, skupić się na wciągającej fabule. Zaskakującym było dla mnie natomiast to, że Autor stosował uboższe, niż myślałam opisy miejsc i strojów. Z jednej strony to dobrze, ponieważ zostawił przestrzeń dla naszej wyobraźni (a ja po Tolkienie odetchnęłam z ulgą). Z drugiej strony, mając obrazy narzucone przez serial, bardzo doceniłam pracę scenarzystów i kostiumologów.

Martin pisze prostym językiem. Pokazana jest perspektywa kilku postaci, co nie pozwala wyłonić jednego, najważniejszego bohatera. Czytając przygody jednej postaci, już zamartwia o losy innego bohatera, o którym czytało się wcześniej. Każdy ma swoje dobre i złe strony.

Po skończeniu czytania książki odczuwam przeraźliwy głód. Na pewno wkrótce sięgnę po kolejne części serii. A później uzupełnię to serialem po to, by znów wrócić do...

AlexSkyLoveFire | 2019-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2019

Przyznam się, że trochę czasu minęło zanim się za tą pozycje zabrałam. Cały czas byłam przekonywana, aby wejść w ten świat, a ja ciągle to odkładałam. Teraz wiem, że to był błąd. Duuuuży błąd. Książka co prawda jest pokaźna, nie oszukujmy się, że niektórych swoim rozmiarem może wystraszyć. Ale szczerze powiem, że w momencie gdy zaczniemy poznawać tą historię, bohaterów i wszelkie intrygi, to nagle przestaje mieć to znaczenie. Jest to dosłownie moment, gdy znajdujemy się na ostatniej stronie. Jedyne co ja miałam wtedy w głowie to: "Chwila, to już? Ale ja jeszcze nie wiem tego i tamtego!". Pierwsze rozdziały i nawet nie wiem kiedy zostałam wchłonięta w świat Westeros. Naprawdę... To był moment i jestem zakochana. Według mnie każdy znajdzie coś dla siebie, przez co po prostu utknie w tym świecie i nie będzie w stanie się oderwać. Powiem więcej, zapewne zrobi to co ja - sięgnie po następny tom.

kapo247 | 2019-08-21
Przeczytana: 05 sierpnia 2019

Niewątpliwie książka jest napisana świetnie. Jednak zabranie się za nią po obejrzeniu serialu było błędem. Za często musiałem ją odkładać, bo nie chciało mi się czytać tego co już wiedziałem.

Magdaj | 2019-08-12

Po "Grę o tron" sięgnęłam, znając już wcześniej fabułę serialu i choć nie lubię tego robić, w tym wypadku nie żałowałam. Pan Martin bowiem, uraczył nas tak opasłym tomiszczem przepełnionym licznymi bohaterami, wydarzeniami, miejscami, nazwami- właściwie nowym światem, że momentami trudno rozpoznać czytelnikowi, kto jest kim, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Znając więc już trochę ten niezwykły świat, było mi łatwiej, a przy tym moja lektura nie straciła nic na wartości. "Gra o tron" napisana jest bogatym językiem, a wszelakie opisy oddziałują na wszystkie zmysły. Poznajemy także świetnie wykreowanych bohaterów, a każdy zdaje się wnosić do książki coś innego, cechy, zachowania czy dobry humor. Wszystko wydaje się potrzebne i na miejscu, tworząc niesamowity i niepowtarzalny świat, niezwykły klimat, którego trudno zaznać gdziekolwiek indziej. Niemniej jednak, potrzeba nie lada wyobraźni, aby wszystko ułożyć w odpowiednim miejscu, a przy tym oddać piękno, które emanuje do nas ze...

tirarira | 2019-08-09

O tak! Tak dobra jak wszyscy mówią!!!