Czary i oczarowania

Wydawnictwo: Czytelnik
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura piękna
takisobiejac

Pierwsze wydanie książki autorstwa znanego prozaika i autora utworów dla młodzieży, Stanisława Kowalewskiego.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

DeVi | 2015-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Książka składa się z dwunastu powieści – dłuższych jak i krótszych. Są naprawdę różnorodne. Na przykład o astrologi, seksie bez zobowiązań, pamięci o rodowodzie, zniszczonych pałacykach, czy egzaminach studenckich. Poznajemy osoby, które moglibyśmy spotkać w naszym życiu. Powieści te ostrzegają nas przed takimi osobnikami. Przynajmniej tak to odebrałam. Jakby krzyczały: nie bądź głupia, nie daj się omamić! Myśl! Czy naprawdę warto zatracić się, dla kogoś takiego? Warto stracić wszystko, co dla Ciebie ważne, aby naskakiwać nowo poznanej osobie? Czy nasze sekrety, nie powinny pozostać z nami? Po co się dzielić, czymś tak okrutnym, z kimś kto jest nam obcy? Nie daj się omamić!

Same powieści nie mają ani wspólnych bohaterów, ani miejsc akcji, czy jednego ukrytego sensu. Tylko styl pisania jest tym, co łączy je wszystkie. Nie jest on skomplikowany, ale tez jakoś wielce wyniosły. Wymiana zdań, krótki opis sytuacji, miejsca. Ma się poczucie, że szybko brnie się dalej, aż kończy się...