Dark Descendant

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nikki Glass". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pocket Books
angielski
Magda

From the acclaimed author of the Morgan Kingsley, Exorcist books comes the gripping first novel in a new series about a private eye who discovers, to her surprise, that she’s an immortal huntress. Nikki Glass can track down any man. But when her latest client turns out to be a true descendant of Hades, Nikki now discovers she can’t die. . . . Crazy as it sounds, Nikki’s manhunting skills are...

Nikki Glass can track down any man. But when her latest client turns out to be a true descendant of Hades, Nikki now discovers she can’t die. . . . Crazy as it sounds, Nikki’s manhunting skills are literally god-given. She’s a living, breathing descendant of Artemis who has stepped right into a trap set by the children of the gods. Nikki’s new “friends” include a descendant of Eros, who uses sex as a weapon; a descendant of Loki, whose tricks are no laughing matter; and a half-mad descendant of Kali who thinks she’s a spy. But most powerful of all are the Olympians, a rival clan of immortals seeking to destroy all Descendants who refuse to bow down to them. In the eternal battle of good god/bad god, Nikki would make a divine weapon. But if they think she’ll surrender without a fight, the gods must be crazy. . . .

źródło opisu: http://books.simonandschuster.com

źródło okładki: http://books.simonandschuster.com

Beata | 2014-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Dobra - bardzo. Świeży pomysł. Bogowie i ich potomkowie.

Nikki jest detektywem który miał pecha przejechała swojego klienta ale niespodziewana się że przez to zabierze jego nieśmiertelność i do tego ci ludzie zamykają ją w piwnicy i wmawiają że jest potomkinią Artemidy nie byłoby to takie straszne gdyby wszyscy się o nią tak nie kłócili jedyne co może jej pomóc to chyba 9mm nawet gdy niektórzy okażą się sprzymierzeńcami. co zrobi gdy starci wszelką nadzieję na dawne życie

Dzika_Róża | 2015-05-04
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Bogowie mają nową broń. Nie zadzieraj z nią.

Nikki Glass może wytropić każdego. Jednak, kiedy okazuje się, że jej ostatni klient może być prawdziwym potomkiem Hadesu, Nikki odkrywa, że nie może umrzeć. Szalenie to brzmi, ale jej umiejętności pościgowe są dosłownie darem od bogów. Jest żyjącym i oddychającym potomkiem Artemidy, która wpadła w pułapkę zastawioną przez boskie dzieci. Nowy "przyjaciel" Nikki zalicza się do potomków Erosa, który używał seksu jako broni; potomka Lokiego, którego sztuczki nie są niczym poważnym; w połowie-szalonym potomkiem Kali, która myślała, że ona jest szpiegiem. Ale najsilniejszymi ze wszystkich są Olimpijczycy - konkurencyjny klan nieśmiertelnych - usiłujący zniszczyć wszystkich Potomków, którzy odmawiają oddawania im czci.
W wiecznej walce dobrych i złych bogów, Nikki tworzyłaby boską broń. Jeżeli myśleli, że podda się bez walki, to bogowie muszą być szaleni...

spodziewałam sie duzo po tej książce, troche mnie rozczarowała część 1 :(, ale...

Magnify | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Jeśli lubicie grecką mitologię, bóstwa i ich potomków z niezwykłymi mocami to propozycja dla Was. Począwszy od pierwszych stron akcja rusza pełną parą, chociaż nie budzi grozy to jednak wciąga. Główna bohaterka kreowana jest na trochę mądrzejszą niż jest w rzeczywistości, lecz nie kuje to w oczy. Widać że jest to dopiero wstęp do jej świata i w kolejnych częściach będziemy mogli dowiedzieć się więcej o jej zdolnościach, rodzinie no i oczywiście zobaczyć jak będzie się rozwijał się wątek miłosny (a może nawet dwa). Jest to przyjemna książka, którą mogę wam z czystym sumieniem polecić jako coś lekkiego :)

Lysistrata | 2013-05-12

Polski opis książki(źródło: chomikuj.pl/Trabslations_club)

Bogowie mają nową broń. Nie zadzieraj z nią.

Magda | 2012-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2012

Początek od razu wciąga w resztę i nie można się oderwać choć na chwilę. I choć nie jest to literatura najwyższych lotów, na tyle mnie zauroczyła, że już nie mogę się doczekać drugiego tomu. A pierwszy kończy się w takim momencie, że po prostu trzeba sięgnąć po kolejny.

TempestLAdy | 2013-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2013

jak dla mnie rewelacja przeczytałam w jeden dzień ;) Choć nie ma wątku miłosnego głównej postaci wyjątkowo mi to nie przeszkadzało.

Ann | 2013-08-18

Miałam świadomość, że czytałam o wiele lepsze książki, jednakże bardzo polubiłam Nikki i resztę bohaterów. Seria ma potencjał, bardzo ją polubiłam.

aguha111 | 2017-04-07
broon | 2017-03-20