Projekt krytyki fantazmatycznej: szkice o egzystencjach ludzi i duchów

Seria: Biblioteka Tekstów
Wydawnictwo: Pen

"Tematem tej książki jest wyobraźnia oraz jeden z jej najbardziej zdumiewających wytworów - fantazmat. Pełne uświadomienie ich natury zawdzięczamy romantykom i Freundowi. To dzięki nim odsłania się podwójność rzeczywistości, w której przebywamy jednocześnie - jakby w mieszkaniu o przechodnich pokojach. Swobodne poruszanie się w tych obydwu rzeczywistościach - ludzi i duchów, jawy i snu, zwyczajności i marzenia - jest warunkiem równowagi naszego istnienia."

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!