Jak skrzat Jagódka zakładał w lesie teatr

Okładka książki Jak skrzat Jagódka zakładał w lesie teatr Ewa Stadtmüller
2012-10-01
12 min.
978-83-7437-851-2
dla dzieci skrzat Jagódka

Skrzaty zawsze miały w sobie troszkę magii. Wiele bajek nie może się bez nich obyć, ponieważ ich życie jest bliskie zwierzętom. Tak jest i w przypadku skrzata Jagódki, mieszkającego obok niedźwiedzi, sów, wiewiórek, mrówek. Dziwnym sposobem zawsze dostosowują się one do wzrostu rozmówców, przez co łatwiej poznać im otoczenie. Skrzat Jagódka jest istotką bardzo pogodną, przyjazną, pracowitą, a do tego kocha książki. Z tej miłości namówi sowę do otwarcia biblioteki, która będzie upowszechniała czytelnictwo wśród zwierząt dziennych i nocnych (dziecko dzięki temu dowie się, że nie wszystkie zwierzaki są aktywne w dzień),a także zorganizuje przedstawienie teatralne dla najmłodszych, a razem z żoną Jagódką znajdzie idealne miejsce na dom. Wszystkie opowieści rozpoczynają się od wrzucenia małego czytelnika w świat wyzwań, jakim musi stawić czoło skrzat posiadający wielu życzliwych przyjaciół. Dzięki ich wskazówkom oraz zainteresowaniom, a także potrzebom życie w lesie nie może być nudne. Ciepłe opowieści o małym bohaterze stworzone przez Ewę Stadtmüller wzbogacone ilustracjami Kazimierza Wasilewskiego są doskonałą lekturą dla najmłodszych. Wszyscy bohaterzy darzą się sympatią i wzajemnie sobie pomagają, dzięki czemu dziecko może poznać świat bajek bez przemocy. Nam opowieści o skrzacie Jagódce przypadły do gustu. Na razie mamy na swoim koncie trzy opowieści.

Pierwszą jest „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” o miłości do książek i wspólnej pracy, aby wszyscy mogli korzystać z bogatych zbiorów Pani Sowy.

Druga książeczka to „Jak skrzat Jagódka zakładał w lesie teatr” opowiadająca o trudach tworzenia przedstawienia i wielkiej satysfakcji dzięki radości, jaką sprawił małym mieszkańcom lasu.

W trzeciej „Jak skrzat Jagódka budował domek” mali czytelnicy poznają zwyczaje różnych zwierząt oraz zostają uświadomione, że każde stworzenie potrzebuje innego idealnego domu.
Opowieści o skrzacie Jagódce polecam wszystkim przedszkolakom.

Ewa Stadtmuller stworzyła, jak na razie 9 tomową serię o skrzacie Jagódce i jego leśnych przyjaciołach.

Mały susełek bardzo chciał obejrzeć przedstawienie teatralne. Jagódka jednak nie miał pomysłu na jego realizację, więc udał się do sowy Mądrej Głowy, która zawsze miała dla niego jakąś dobrą radę. Czy tak stało się i tym razem? Jaką opowieść wystawiono w teatrze?

To już ostatnia pozycja o skrzacie, którą posiadam w swojej biblioteczce. Bardzo się cieszę, że miałam okazję zapoznać się, aż z tyloma pozycjami o Jagódce. Jednocześnie mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zebrać resztę bajek z tej serii.

Niedawno miałam okazję przeczytać o tworzeniu biblioteki, tym razem przyszedł czas na teatr. Czasami, aby stworzyć coś nowego i ciekawego wcale nie potrzeba wielkich nakładów pieniężnych. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni i dobra wola wszystkich zainteresowanych. Każda rzecz jest do zrealizowania, jeśli tylko bardzo tego pragniemy.

Tekstu w tych pozycjach nie ma za wiele, są jednak wspaniałe ilustracje Kazimierza Wasilewskiego, które bardzo mi się podobają. Bardzo cenię sobie w nich naturalność i prostotę przekazu. Nawet dzieci, które jeszcze nie umieją czytać zrozumieją przesłanie tej książki.

Bardzo lubię książki o zwierzętach oraz z przesłaniem. Seria Pani Ewy Stadtmuller z pewnością się do nich zalicza. Szczególnie ją sobie cenię i z pewnością jeszcze nie raz w kolejnych latach będę do niej wracała.

,,Jak skrzat Jagódka zakładał w lesie teatr” to już kolejna część z serii, którą miałam okazję się zapoznać. Jej lektura nie zajmuje wiele czasu, jednak warto się z nią zapoznać. Ja nie żałuję i Wam również polecam tą serię.

Moja ocena: 5,5/6

To już...

• Polscy autorzy
  • Jagodowe
  • Biblioteczka Emilki
  • Biblioteczka Nikolki
  • Biblioteka
  • Z dedykacją / autografem :)
  • Przeczytałam z Emilką w 2012
  • Książki z którymi mieszkam

Dodaj cytat z książki Jak skrzat Jagódka zakładał w lesie teatr