"Nocne wiedźmy"

Okładka książki "Nocne wiedźmy" Raisa Aronowa
Okładka książki "Nocne wiedźmy"
Raisa Aronowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej biografia, autobiografia, pamiętnik
Nocznyje wied'my
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
1980-01-01
1980-01-01
wojna lotnictwo

Wspomnieniowa książka Raisy Aronowej, lotniczki walczącej podczas II wojny światowej w 46 gwardyjskim pułku nocnych bombowców, którą od innych podobnych publikacji odróżnia niecodzienne ujęcie tematu.
Oprócz zajmujących pierwszą część książki niejako zwyczajowych wspomnień z okresu wojny, w drugiej części opisane zostały dwie samochodowe wycieczki odbyte szlakiem bojowym pułku, w towarzystwie innej jego lotniczki, Rufiny Gaszewej - po ZSRR w roku 1964 i do Polski w 1977. Dzięki temu powstała opowieść bardzo osobista i emocjonalna, poprzez przeplatane retrospekcjami opisy poszukiwania śladów wojennej przeszłości tworząca przejmujący obraz "wtedy i teraz".

• Lotnicze
  • Przeczytane na studia