Myśli ukryte

7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-930871-0-5
poezja
Kuklok

Myśli ukryte - debiutancki tomik Karola Gwoździa - zadziwiają swoją dojrzałością. Wiersze młodego poety, przenoszą w świat niezwykły, świat tęsknoty za ojczyzną, w krainę dzieciństwa. Nie jest to jednak wołanie zagubionego poety-emigranta, to krzyk tysięcy Ślązaków, dla których ziemia śląska to wartość najwyższa. Przestrzeń tomiku wypełniają rozmyślania patriotyczne, wspomnienia, miłość, natura, nostalgia. Coś magicznego jest w tych pisanych po śląsku utworach, coś co skłania do refleksji i obnaża najbardziej ukryte myśli.

źródło opisu: Wydawńictwo Hologram, 2010

źródło okładki: www.karolgwozdz.eu

Andrzej Mazur | 2016-02-01

Polecam wszystkim ten tomik, jest bardzo oryginalny i godny uwagi. Po prostu warto go przeczytać.

Prot2099 | 2015-04-03
Kasia | 2013-04-14