Zgłosuj na książki roku 2017

Moja wiara w obrazach i symbolach

Tłumaczenie: Jacek Jurczyński
Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie
Mein Glaube in Bildern und Symbolen
83-7201-273-3
religia
jagarkar

Elmar Grabcr - autor licznych publikacji na temat chrześcijańskiej interpretacji życia, jak również religii oraz katechezy. Używany przez niego język, obrazy oraz symbole stały się dla wielu ludzi drogowskazami ku sobie samym oraz ku Bogu. W niniejszej pozycji autor przedstawia zbiór swoich rozważań na temat symboli, fotografii oraz ulubionych grafik symbolicznych. Przy ich pomocy próbuje odpowiedzialnie i autentycznie odkrywać wiarę Kościoła poszukującym Boga oraz sobie samemu. Autor - Elmar Gruber - urodzony w roku 1931 w Prien am Chiemsee, wychował się w Monachium. Po odbyciu studiów filozoficznych i teologicznych we Freisingu oraz przyjęciu świeceń kapłańskich (1957) pracował jako nauczyciel religii w wielu szkołach średnich, a obecnie udziela się na niwie kształcenia nowych kadr pedagogicznych.

źródło opisu: https://www.wydsal.pl/bookDetail.php?bookId=266

źródło okładki: https://www.wydsal.pl/bookDetail.php?bookId=266