Adam Romaniuk — pismo wyobraźni

Wydawnictwo: Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach
albumy
bastkk

„(…) Jeżeli szczerze mamy coś do powiedzenia, przekazania, znalezienie sposobu nie będzie stanowiło najmniejszej przeszkody, dobór, czy nawet wykonanie narzędzia stanie się oczywiste i łatwe. Wreszcie, co równie cenne, gdy natrafimy na nowy warsztat, bez najmniejszych obaw zmierzymy się z nim, podejmując wyzwanie, którego zadaniem będzie chociażby sprawdzenie przydatności owego dla własnych celów. Tak właśnie Adam Romaniuk potraktował warsztat komputerowy. Zaczął dopasowywać go do własnej dłoni, nie odwrotnie i dobrze, gdyż dłoni zmienić się nie da. Inne, nowe narzędzie, inne, nowe grafiki, lecz autor ciągle tak samo energiczny, otwarty na ryzyko, młodzieńczy w działaniu i autentycznie plastyczny”.

Waldemar Węgrzyn
(fragment tekstu z katalogu)

źródło opisu: http://www.bwa.katowice.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie