100 porad jak wychować szczęśliwą i pewną siebie dziewczynkę

Wydawnictwo: KE Liber
6 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki

Pewna siebie córka to marzenie każdego rodzica. Pewność siebie to przepustka do szczęśliwszego i pełniejszego życia oraz gwarancja sukcesów na polu nauki, zabawy, miłości i komunikacji międzyludzkiej. Poziom pewności siebie zmienia się na różnych etapach życia dziewczynki. Rodzice mogą pomóc swojemu dziecku, jeśli zrozumieją, kiedy należy się spodziewać trudniejszych okresów. W tym praktycznym i mądrym poradniku Elizabeth Hartley-Brewer pokazuje rodzicom, jak: zrozumieć wyzwania i możliwości stojące przed dziewczynkami w dzisiejszym świecie, pomagać dziewczynkom rozwijać wewnętrzną siłę niezbędną do radzenia sobie z wymaganiami w szkole, życiu towarzyskim i społecznym, panować nad zachowaniem dziewczynek w sposób rozwijający w nich pewność siebie, z wyczuciem reagować na problemy dziewczynek, wspierać dziewczynki w nauce samodyscypliny umożliwiającej osiąganie życiowych celów.

Anna | 2015-05-10
Przeczytana: 2013 rok

Czy ta książka mi pomogła?
Trochę tak. Niby nic nowego nie przeczytałam, ale to, że coś teoretycznie wiemy, nie oznacza, że stosujemy w praktyce.
Czasem trzeba znowu sobie przypomnieć co wolno, czego absolutnie nie wolno, co należy, a co ewentualnie można.
Momentami książka była banalna, ale kilka mądrych zdań w niej przeczytałam. I dla tych kilku zdań było warto.
Nie odnajdzie się w niej jednego magicznego sposobu na wychowanie dziecka, ale wychowanie dziecka to przecież ciężka, żmudna, wieloletnia praca. Z tą książką jest odrobinę łatwiej.

Klaudia | 2016-04-09
Na półkach: Przejrzane, Przeczytane